Krásná Lucie Borhyová poradila, co dělá, když jí dochází síly. Jinak se snadno podléhá depresím, říká

Moderátorka Lucie Borhyová
Moderátorka Lucie Borhyová
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2021

Patří mezi hvězdné osobnosti a je také oblíbenou tváří televizní obrazovky. Moderátorka Lucie Borhyová (43) má za sebou stejně jako všichni rok s epidemií, který byl pro ni v porovnání s minulými lety výrazně náročnější i s ohledem na její práci v médiích. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, jak na ni působí současný vývoj epidemie, proč je vděčná za svoji práci a kolegu Reye Korantenga nebo zda plánuje třetí dítě. "Čas hrozně rychle letí a je potřeba si užívat drobností a hlavně dětí. Sama vidím, jak mi ty moje rostou před očima," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie Borhyová začínala jako redaktorka v televizním zpravodajství v roce 1997 a o dva roky později se představila divákům jako moderátorka večerních Televizních novin. Divácké sympatie si získala téměř okamžitě, důkazem je i řada ocenění. Uspěla v divácké Anketě ANNO - získala cenu v kategorii Nejoblíbenější žena Novy nebo se stala v divácké anketě TÝTÝ Osobností televizního zpravodajství. Objevila se také v několika seriálech a mimo jiné v taneční soutěži Bailando, kde patřila mezi slavné osobnosti z řad soutěžících.


Lucie, poslední rok žijeme v době epidemie koronaviru. Aktuálně se její vývoj konečně zlepšuje a pomalu se všechno vrací do normálních kolejí. Jak to působí po těch úmorných měsících na vás?

Jsem samozřejmě ráda asi jako všichni, že se situace zlepšuje, počty nakažených klesají a zvyšují se počty naočkovaných. Vypadá to, že se svět zase brzy vrátí do normálu, i když už asi nikdy nebude úplně jako předtím – aspoň ne teď. Do restaurace budete potřebovat negativní testy a cestování bude jiné, nicméně už je to pozitivnější. Děti se vrátily do škol a je dobré, že se situace vyvíjí dobře. Musíme umět žít i v prostředí, jako jsme zažili během epidemie, nejde tomu podléhat. Přesto, že máme nastavené nějaké podmínky, ve kterých musíme žít, je opravdu důležité hledat to hezké.

Jste dvojnásobná maminka – máte syna Lucase (12) a dceru Lindu (6). Musí pro vás být náročné skloubit práci s rodinným životem.

Samozřejmě to je náročnější, protože chci trávit co nejvíce času s dětmi. Ale musíme to zvládat, nedá se nic dělat. Jsem ráda, že mám opravdu skvělé podmínky v televizi, díky nimž to jde skloubit dohromady. Mám možnost se naplno věnovat dětem a zároveň i své profesi. Málokdy se stane, že jdou obě věci dobře propojit. Jsem vděčná, že tu možnost mám a vše zvládáme.

Sobota s datem 15. května připadá na Den rodiny. Máte v plánu něco speciálního, nebo ho slavit nebudete?

Lásku a hezké věci se snažíme mít každý den. Den rodiny určitě nějak oslavíme, jsme spolu moc rádi a užíváme si vzácných rodinných okamžiků. Ať už se jedná o Den rodiny nebo Valentýn, po celý rok si sebe navzájem užíváme. Vymýšlíme různé programy a teď jak se trochu rozvolňuje, můžeme jezdit už i na výlety. Čas hrozně rychle letí a je potřeba si užívat drobností a hlavně dětí. Sama vidím, jak mi ty moje rostou před očima.

Jste optimistický člověk a je vidět, že máte život ráda a užíváte si ho. Co vás nejvíc dobíjí a dává vám energii, když vám už dochází síly?

Dobíjí mě pohyb. Většinou když už jsem v nesnázích a opravdu mi dochází optimismus, tak mi pomůže právě pohyb. Jdu si zaběhat, vyrazím na procházku třeba někam do lesa, zatancuju si, baví mě taky jízda na kole, na kolečkových bruslích nebo na koloběžce. Sportem ze sebe člověk dostane negativní energii a naopak načerpá tu pozitivní. Pohyb mi vždycky vpouští optimismus do žil. Ale myslím si, že kromě toho je hodně důležité si najít kouzlo v maličkostech každého dne – uděláte si třeba dobrou kávu nebo čaj, uvaříte si dobré jídlo nebo si někam zajdete s rodinou a užijete si, že jste spolu. Bez toho se snadno podléhá depresím, černým myšlenkám a můžete mít pocit, že je všechno špatně. Je to těžké překonat, ale nikoli nemožné.


Druhá část rozhovoru s krásnou Lucií Borhyovou vyjde už v neděli 16. května. V ní se svěřila s tím, jak to má se třetím dítětem, charitativní činností nebo co pro ni znamená její dlouholetý kolega Rey Koranteng, se kterým tvoří moderátorskou dvojici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.