Krásná Sabina Laurinová zavzpomínala na Do-re-mi. Prozradila, jak vycházela s Pavlem Trávníčkem

Sabina Laurinová je krásná a velmi milá herečka
Sabina Laurinová je krásná a velmi milá herečka
Foto: nextfoto.cz

Devadesátá léta byla obdobím vzniku mnoha zábavných televizních pořadů a soutěží. V roce 1998 se ve vysílání nejúspěšnější komerční stanice objevilo Do-re-mi, které celých šest let bavilo diváky. Moderátorská dvojice Pavel Trávníček (70) a Sabina Laurinová (48) v každém díle předváděli své herecké i pěvecké schopnosti. "Do-re-mi byl pořad o lidech, kteří nebyli zvyklí vystupovat před televizními kamerami, takže často přinášel i humorné situace," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sabina Laurinová a prozradila, co během šesti let moderování zažila.

Hudební pořad a zároveň soutěž Do-re-mi představil v každém díle 6 - 7 amatérských zpěváků z ulice, kteří měli možnost prokázat svůj pěvecký talent před odbornou porotou složenou ze známých osobností.  

"Na Do-re-mi vzpomínám moc ráda. Byla to pro mě jako pro herečku první zkušenost s moderováním a vůbec s takovým typem pořadu. Ale bylo mi to hodně blízké právě i proto, že jsem herečka a zpívám. Pořad považuji za adekvátní své době. Dneska je televizní zábava utlumená a jde trochu jiným směrem – třeba více seriálovým. Do-re-mi pro mě bylo šest krásných let života," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sabina Laurinová.

Krásná herečka, která je dvojnásobná maminka dcer Valentýny a mladší Máji, hudební pořad uváděla s hereckým kolegou a »pohádkovým princem« Pavlem Trávníčkem (70), se kterým si padli do oka. "Spolupráce s Pavlem Trávníčkem byla pro nás dva, troufnu si říct velmi příjemná. Měli jsme stejný humor a byli jsme naladěni na stejnou vlnu," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz představitelka zdravotní sestřičky Marie Černé ze seriálu z lékařského prostředí.

Jako přednost Do-re-mi vidí v tom, že dávalo příležitost nezkušeným lidem, kteří měli možnost vystoupit na veřejnosti.

"Pořad byl pro mě velmi optimistický a myslím, že dodnes na něj spousta lidí ráda vzpomíná, dokonce ho občas opakují v televizi. Dával příležitost i normálním lidem, kteří se profesionálně nevěnují zpěvu. Umožnil jim vyzkoušet si to, zažít ten pocit zpívat před publikem a vystupovat před televizními kamerami. Kolikrát jim dodal i sebevědomí, třeba že se jim to povedlo a došli tak daleko," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sabina Laurinová, která propůjčuje svůj hlas v dabingu hollywoodským hvězdám jako je Charlize Theronová, Gwyneth Paltrowová nebo Cameron Diazová.

Jednalo se o televizní zábavní pořad, takže občas nebyla nouze o kuriózní nebo vtipné příběhy.

"Do-re-mi byl pořad o lidech, kteří nebyli zvyklí vystupovat před televizními kamerami, takže často přinášel i humorné situace. Naučil mě improvizaci, určité bezprostřednosti a pomohl mi, abych se utvrdila v tom, že umím komunikovat s lidmi. Byla to pro mě velká škola nejen televizní techniky, ale právě také v řešení občasných »krizových situací«. Musela jsem si vždy poradit," řekla herečka, která získala zaslouženou pozornost díky rolím v seriálu Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin.

"Díky tomu, že v Do-re-mi bylo za 6 let existence pořadu nespočet osobností v porotě, tak se člověk seznámil s řadou umělců napříč českou kulturou – od režisérů, hudebních skladatelů, zpěváků, herců nebo malířů. Do křesel porotců zasedla spousta slavných tváří a nikdy jsme se ani nesetkali s tím, že by někdo z nich účast odmítl. Někteří se tam i opakovaně vraceli," dodala Sabina Laurinová pro ŽivotvČesku.cz.


O pořadu Do-re-mi

  • Výkony soutěžících hodnotila tříčlenná porota slavných tváří.
  • Zpočátku byla výhrou elektronika, později částka 10 000 korun.
  • K bodování měla porota stupnici od 1 do 10 – deset bodů bylo nejlepší ohodnocení.
  • Čtvrtým porotcem byl náhodný divák z publika.
  • V soutěži se objevila také zpěvačka Aneta Langerová (34), která tehdy zvítězila. Později se přihlásila do prvního ročníku Česko hledá SuperStar a stala se historicky první vítězkou.
  • Upoutávky k pořadu natočila s Pavlem Trávníčkem Tereza Pergnerová (46), která nakonec od projektu upustila.
  • Poslední díl Do-re-mi odvysílala TV Nova 5. října 2004.
  • Pro pořad bylo vyrobeno celkem 2 300 hudebních podkladů a moderátorská dvojice nazpívala 300 písní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.