Krásná tanečnice ze StarDance otevřeně o Pavlovi Trávníčkovi: Je obdivuhodné se v jeho věku do toho pustit

Tanečnice Veronika Lálová s hercem Pavlem Trávníčkem
Tanečnice Veronika Lálová s hercem Pavlem Trávníčkem
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2021

Představitel pohádkových princů Pavel Trávníček (70) chce v taneční soutěži dokázat, že rozhodně nepatří do starého železa a že udýchá i složité kreace. Má štěstí, že dostal partnerku, ze které doslova čiší energie a vášeň. Veronika Lálová (29) do finále v předcházejících ročnících dokázala dostat sportovce Davida Svobodu (36) i mladého herce Zdeňka Piškulu (23). Okouzlující tanečnice je přesvědčená, že až na vrchol se může dostat i s Pavlem Trávníčkem. "Pavel naslouchá a snaží se ze všech sil. Je to obdivuhodné v jeho věku se do toho pustit," řekla pro ŽivotvČesku.cz o svém parťákovi.

Veroniko, vy jste plná energie a máte v těle oheň. Ale i Pavel Trávníček není mužem, který je zvyklý sedět v koutě a mlčet. Už jste se během tanečního tréninku stihli pohádat?

S Pavlem se na trénincích nehádáme, na to opravdu není čas. Netrénujeme moc dlouho, takže čas, který máme, využíváme plně k trénování. Ono také ani moc není o čem hádat. Já Pavla trénuji a on naslouchá a snaží se dělat, co je potřeba.

Vám je 29 a Pavel Trávníček je zcela jiná věková kategorie. Stačí vašemu tempu? Prozradíte, které tance mu jdou a kde je to přeci jen slabší?

Pavlovi půjdou více ty elegantní a pomalé tance než ty rychlé a temperamentní. Myslím, že je pro něj jednodušší standard než latina. Já jsem naopak typ jiný, mám ráda hodně energie. Má práce je ale přizpůsobit se a udělat choreografie tak, aby to Pavel zvládal a cítil se dobře.

Máte za sebou už krizové momenty, kdy jste si řekli, že to takto nejde a zalitovali jste, že jste do StarDance šli?

Snažíme se, jak můžeme a děláme, co je v našich silách. Na žádné krize není čas ani místo. Neodpovídám ale za Pavla, je možné, že jsou dny, kdy je unavený nebo má v hlavě z tréninku hodně informací. To tak ale je u každého (jiskřivě se zasmála).

Má Pavel Trávníček nějakou opravdu silnou stránku, za kterou ho chcete pochválit?

Pavel naslouchá a snaží se ze všech sil. Je to obdivuhodné sledovat, do čeho se v jeho věku pustil.

Vy už jste zkušená profesionálka a v StarDance jste jako doma. Jste ještě z něčeho vůbec nervózní?

Já jsem ve StarDance už potřetí, nejsem teď nervózní z ničeho, ale přiznám se, že by mi vůbec nevadilo, kdyby už začaly přímé přenos. Baví mě, jak to všechno jede a frčí. Před samotným přenosem jsme trochu nervózní všichni, to je jasné, je to živý přenos a do poslední chvíle nevíte, co se může stát.

Kam můžete v soutěži dojít? Myslíte si, že Pavel Trávníček má šanci a sílu, aby dosáhl až na finále?

Můžeme dojít kamkoliv. Záleží přeci na divácích (jemně se usmála). Na finále je ale potřeba makat ještě trochu více. My zatím netrénujeme tolik, máme 3 až 4 tréninky týdně tak na 2 hodiny. Uvidíme, jak do dopadne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.