Krásné tajemství ministra Petra Arenbergera. Jeho manželka bojovala o titul Miss Československo

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger se svou manželkou Monikou Arenbergerovou
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger se svou manželkou Monikou Arenbergerovou
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2021

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena. V případě nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (62) je ta žena navíc okouzlující a půvabná. Monika Arenbergerová v roce 1989 bojovala o titul Miss Československo. "Nemůže být pochyb o tom, že byla krásná," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Miloš Zapletal, který tehdy soutěž krásy pořádal.

Petr Arenberger, který ve funkci ministra zdravotnictví vystřídal Jana Blatného, je uznávaným dermatovenerologem. Jeho půvabná manželka je z oboru, protože je úspěšnou a vyhledávanou dermatoložkou. Manželé spolu vychovávají dvě dcery - Simonu a Nicol. Chybělo ale opravdu málo a paní Monika Arenbergerová mohla udělat velkou kariéru v modelingu. V roce 1989 totiž s Ivanou Christovou bojovala o titul Miss Československo.

"Do Ostravy postoupilo 24 dívek v prvním ročníku a z nich porota vybrala 12 dívek a mezi nimi už nebyla. V televizním finále určitě nebyla. Je to zítra 32 let od prvního finále a na řadu dívek si už nepamatuji, ale jestli se dostala mezi 24 nejkrásnějších, tak nemůže být pochyb o tom, že byla krásná," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miloš Zapletal.

Monika Arenbergerová uvedla, že do soutěže krásy se přihlásila kvůli tomu, že už tehdy se zajímala o krásu a estetiku. "Po úspěchu v pražském kole jsem odjela na finále v Ostravě. V původní porotě tenkrát figurovali samí geniální lidé, jako byl Miloš Kopecký, Rudolf Křesťan, byla to zábava," zavzpomínala půvabná žena v rozhovoru pro MF Dnes.

Právě Rudolf Křesťan jako porotce vyslovil myšlenku, že je přeci lepší být hezkou doktorkou než chytrou modelkou. Tehdy osmnáctiletá krasavice ho poslechla a nikdy nelitovala.

"Můj manžel se to do dozvěděl až po svatbě, a to dokonce ani ne ode mne. Nijak se tím nechlubím. Nejsem ten typ, abych splňovala, co se od Miss očekává. Chodit doživotně, prakticky i do postele, nalíčená, krásně upravená a stále reprezentovat svůj titul. Na to ani nemám čas. S dětmi vyběhnu v teplákách, pohybuji se naprosto přirozeně," dodala půvabná žena, ze které je od 7. dubna manželka ministra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.