Krásnou herečku stál život problém s žaludkem. Odešla příliš brzy, říká Bára Kodetová o smrti kamarádky

Krásná herečka bohužel zemřela
Krásná herečka bohužel zemřela
Foto: Archiv Ulriky Kotajné
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2020

Hereckým světem otřásla zpráva o smrti talentované herečky Ulrike Kotajné (†49), která zemřela náhle v neděli 8. listopadu. Nikdo netušil, co se krásné blondýnce, představitelce Vendy z komedie Pějme píseň dohola, stalo, ale nyní se ukázalo, že se jednalo o zdravotní komplikaci, kterou by asi nikdo nečekal.

Herečka Ulrike Kotajná se zapsala divákům do povědomí jako zdravotnice Vendy v komedii Jana Hřebejka (53) a Petra Jarchovského (54) nebo Elen ve filmu O život. Krásná blondýnka však ze soboty na neděli 8. listopadu náhle zemřela ve věku 49 let a nikdo netušil, co se vlastně mohlo stát. "Byly jsme spolužačky šest let a prožily jsme spolu moc hezká léta na střední škole. Byla to krásná mladá holka a vnímám to jako hroznou tragédii, protože jí ještě nebylo ani padesát," zavzpomínala herečka Barbora Kodetová pro ŽivotvČesku.cz.

Informaci o úmrtí Kotajné zveřejnil její manžel Chris a řada herců a bývalých spolužáků ze studií na konzervatoři začalo smutnou zprávu sdílet na sociálních sítích a vyjadřovat upřímnou soustrast. Mezi nimi byl například herec a dabér Filip Čáp (49), kterého její odchod hodně zasáhl nebo herečka Nela Boudová (42). Mnozí spekulovali o tom, co se stalo, protože představitelce krásné Vendy z komedie Pějme píseň dohola nebylo ještě ani padesát let.

"Asi tuším, co se jí stalo, ale nechci o tom mluvit. Rozhodně nešlo o žádnou tragédii ve smyslu sebevraždy, nic takového, ale o zdravotní příčinu. Je to velmi smutná událost a nás všechny její spolužáky to hodně zasáhlo," uvedla Kodetová pro ŽivotvČesku.cz. Herečce už prý delší dobu nebylo dobře a celý den zvracela. Příčinou úmrtí byl údajně podle známé, která je v kontaktu s jejím manželem, prasklý vřed ve spojitosti se zástavou srdce, jak píše blesk.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.