Krátký život Brittany Murphy: Tajně porazila rakovinu, smrti ale neunikla

Brittany Murphy byla výjimečnou osobností
Brittany Murphy byla výjimečnou osobností
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Líbánky, 8. míle, Bezmocná či Sin City - město hříchu. Z těchto a mnoha dalších filmů si mohou lidé pamatovat éterickou Brittany Murphy, která by se letos dožila 43 let. Podle časopisu Maxim patřila mezi nejkrásnější ženy světa, co jí bylo naděleno na kráse jí ale osud ubral na životním štěstí. Bylo jí jen 32 let, když z tohoto světa odešla.

Brittany Murphy se narodila 10. listopadu 1977 v Atlantě. Už odmalička se od ostatních holčiček výrazně lišila, v obličeji se jí zrcadlily italské a slovenské kořeny jejích prarodičů. Víc než o hračky se zajímala o tanec a chodila ho trénovat celkem šestkrát do týdne.

Čím starší byla, tím víc si Brittany uvědomovala, jaké povolání chce jednoho dne vykonávat. Její matka ji v honbě za snem plně podporovala a proto se s ní přestěhovala do Los Angeles. Tam drobná blondýnka úspěšně nastartovala svou kariéru.

Strach a nemoc

Murphy byla výbornou herečkou a slavila spoustu pracovních úspěchů, její život ale nebyl úplně pohádkový. Peklem si procházela hlavně v době, kdy její matka bojovala s rakovinou prsu. Tu úspěšně porazila, později se bohužel naplnily její obavy a rakovina byla diagnostikována i její dceři.

S ohledem na svou kariéru, ze strachu, že přijde o pracovní příležitosti, se Brittany s rakovinou poprala sama a v tichosti. Naštěstí u ní lékaři našli nemoc brzy a léčba proto nebyla dlouhá, ani náročná, musela podstoupit operaci pravého prsu.

Smrt křehké duše

Brittany Murphy byla výjimečnou osobností. Fotografy a novináře považovala za přátele a jejich pozornosti se nevyhýbala, užívala si ale i chvíle samoty a když v noci nemohla spát, místo sledování televize si vzala zápisník a psala krátké básně.

Jako člověk se zdravotními problémy tušila, že stáří se dožít nemusí. Napsala proto závěť, ve které vše odkázala své matce, díky níž se mohla herečkou vůbec stát. Ukázalo se, že sepsání tohoto dokumentu nebylo zbytečné.

Dne 20. prosince 2009 byla do jejího domu přivolána záchranná služba. Brittany zkolabovala v koupelně, bohužel jí ale už nebylo pomoci. Pohřeb byl uspořádán 24. prosince a pro její rodinu už vánoční svátky budou navždy spojeny s obrovským smutkem.

Podle patologa byl zápal plic hlavní příčinou úmrtí, v kombinaci s anémií a užíváním většího množství léků na předpis. Otec herečky tomuto závěru nechtěl věřit a tak došlo ještě k další pitvě. Podle té měla Murphy v těle nadměrné množství celkem deseti těžkých kovů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.