Kriminalisté rozprášili skupinu, která vyráběla pervitin. Pět lidí obvinili z výroby za 4,5 milionu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2020

Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří vyrobili a prodali 4,5 kilogramu pervitinu zhruba za 4,5 milionu korun. Čtyři obvinění jsou stíháni vazebně, muži zákona provedli šest domovních prohlídek a zajistili dvě laboratoře. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Jan Daněk.

"Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z druhého oddělení, kteří se specializují na objasňování drogových trestných činů, v minulých dnech ukončili několikaměsíční práci na případu výrobců a prodejců pervitinu. Kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie zadrželi celkem pět osob, které jsou podezřelé z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedl Daněk s tím, že kvalita pervitinu byla v čistotě přibližně 75 procent.

Prodej probíhal převážně v Praze a ve středních Čechách. Podle odhadu kriminalistů skupina vyrobila a prodala 4,5 kg pervitinu, za což získali okolo 4,5 milionu korun.

V rámci realizace případu kriminalisté provedli šest domovních prohlídek a díky tomu zajistili dvě laboratoře na výrobu pervitinu takzvané varny, 210 gramů pervitinu, 630 g efedrinu (z čehož lze vyrobit 500 g pervitinu), 100 g sušiny rostliny konopí a 40 tisíc korun v hotovosti.

Někteří obvinění již byli v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni a nyní jim hrozí trest odnětí svobody v délce 2 až 10 let. Čtyři osoby jsou stíhány vazebně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.