Reklama:

Kristýna Boková čelila pokusu o znásilnění. Exmanželka Pavla Lišky promluvila o hrůzném zážitku z víkendu

Pavel Liška a jeho bývalá manželka Kristýna Lišková
Pavel Liška a jeho bývalá manželka Kristýna Lišková
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 2. 2022

Herečka Kristýna Boková (40), starší sestra herečky Jenovéfy Bokové (29) a bývalá manželka Pavla Lišky (50), si o víkendu prošla peklem na zemi. Na sociální síti se podělila o své pocity, které prožívala v sobotu při chvílích hrůzy. Zrovna byla venku s maminkou, když byla napadena. "Myslela jsem si, že případnému znásilnění se dokážu ubránit," napsala herečka. O zpracování takového traumatického zážitku pro ŽivotvČesku.cz promluvila právnička Lucie Hrdá.

Reklama:

V životě existují velmi náročné momenty, se kterými se jen těžko lze vyrovnat. Mezi takové nepochybně patří napadení a pokus o znásilnění. Oba tyto pojmy použila ve svém statusu na sociálních sítích herečka Kristýna Boková, která se rozhodla fanouškům svěřit s tím, co si o víkendu společně se svou maminkou prožila.

Reklama:

"Zažila jsem ve svém životě dost. Od facky od ku*vy, která měla strach, že jí beru práci, až po napadení, které se mi stalo teď. Nikdy jsem se tak nebála, ne o sebe, ale o svou maminku, která byla se mnou, o život svých dětí, které by beze mne měly jiný život. Touha žít pro ně a ochránit tu, co mi umožnila tu být a žít, a žít tak, jak umím nejlíp. Protože by je to všechny zlomilo," napsala herečka na sociální síti.

Status Kristýny Bokové na jejím soukromém Instagramu je dlouhý přes celé tři příspěvky a popisuje v něm své pocity nejen přímo při napadení, ale také poté. Nepopsala sice úplně přesně, co jí neznámý pachatel provedl, jí použitá slova ale svědčí o tom, že měl velmi zlé úmysly a že nyní je především vděčná za to, že dokázala uniknout.

"Vždycky jsem si myslela, že bych se ubránila, i když dlouho jsem vstřícná a milá (k čemu jsem celý život vedena), za určitou hranicí se ve mně projeví lev, který se nevzdá a jde za srdcem, pravdou a životem. Myslela jsem si, že případnému znásilnění se dokážu ubránit (bolí mě to za všechny, kteří se neubránili), protože když jsem teď v sobotu dostala pěstí v běhu za životem od zla, který spí jen v nás lidech a vychází jako prázdnota ven z lidí. Pochopila jsem, že kdyby mě nezachránilo něco, co mě vždy zachrání na hraně toho, co je život a nic. A vždy mi jen ukáže hranu a vrátí mě do laskavé náruče si vážit toho tady a teď. Kdyby těch ran bylo víc nebo o trochu výš, už bych o sobě nevěděla a té síle zla bych se neubránila," popsala Kristýna Boková, co o víkendu prožila.

V textu exmanželky herce Pavla Lišky zazněl i pojem pokus o znásilnění. Sama herečka dala svým fanouškům vědět, že ke znásilnění nedošlo. Po traumatickém zážitku ovšem následoval policejní výslech a také ošetření v nemocnici, kde se k ní lékaři podle její výpovědi zpočátku nechovali zrovna přívětivě a neprojevili jí soucit, který ve své situaci potřebovala.

"Jsem v pořádku, nejsem znásilněná, ale víc jsem porozuměla, a to i díky následnému vyslýchání a to laskavých a soucitných policistů (měla jsem štěstí), přes kontrolu lékařů, kteří už tak laskaví nebyli, i když přes upřímné slzy se probudili a nakonec přišla soucitná lékařka, která probudila soucit i u svých kolegů. Porozuměla jsem trošku víc, jak oběti to nemají jednoduché a musí ustát další a další překážky, které jejich bolavé duše a těla musí překonat k cíli, který bohužel není v tomhle soudním nesoudném světě jistý," vysvětlila Kristýna Boková, co po napadení následovalo.

Redaktoři ŽivotvČesku.cz kontaktovali právničku Lucii Hrdou z kanceláře AK Hrdá. Ta se soustředí na pomoc obětem znásilnění či domácího násilí. Nemůže konkrétně komentovat situaci Kristýny Bokové, proto se k tématu vyjádřila obecně. Herečku mohlo ke zveřejnění svého příběhu motivovat také to, že s podobnými zážitky se ženy svěřují stále častěji.

"Většina traumatizovaných lidí o tom nechce mluvit. Teprve v okamžiku, kdy to zpracují a kdy se ukáže, že jich je víc, se projeví kolektivní síla a může se s tím ven. Když promluví jedna žena, promluví často další, je to známý mechanismus," řekla v minulosti pro ŽivotvČesku.cz Lucie Hrdá.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: