Kristýna Leichtová přišla kvůli covidu o dědečka. Nakazil se v nemocnici, potvrdila smutnou zprávu

Kristýně Leichtové zemřel dědeček na covid
Kristýně Leichtové zemřel dědeček na covid
Foto: nextfoto.cz

Smutné chvíle prožívá oblíbená herečka Kristýna Leichtová (35), které zasáhla epidemie koronaviru do rodinného života. Po několika dnech v nemocnici na onemocnění covid-19 zesnul její milovaný dědeček, kterého měla velmi ráda. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o bolestné události a o tom, co pro ni bylo opravdu těžké.

Člověk se těžko srovnává s tím, že když mu ze života odejde milovaná osoba, musí se s tím smířit. I když prázdné místo už nikdo nenahradí. Kristýna Leichtová si s partnerem prodělala onemocnění covid-19 naštěstí bez vážných následků, ale i tak zasáhla epidemie do jejího rodinného života, protože kvůli nemoci ztratila svého dědečka.

"Záchranná služba musela dědu odvést do nemocnice. Měl nějaké zdravotní problémy, ale právě tam se nakazil koronavirem. Když ho hospitalizovali, měl negativní výsledky testu na covid, asi dva dny tam ležel na oddělení a poté zjistili, že je pozitivní. Musel zůstávat v karanténě, a proto jsme ho nemohli nikdo navštívit," řekla Kristýna Leichtová pro ŽivotvČesku.cz.

Hereččin dědeček strávil asi deset dní izolovaný od rodiny v nemocnici a poté se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil a v pátek 12. února zemřel. "Nikomu nic nevyčítám, nechci z toho dělat nějakou kauzu. Jenom je to pro mě bolestné a smutné. Myslím si, že by se lidé měli potkávat se svými příbuznými," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz ke smutné události herečka a dvojnásobná maminka malých dcer Dorotky a Rozárky, které má s partnerem Vojtěchem Štěpánkem.

Podle ní je to, že lidé odcházejí kvůli covidu bez možnosti alespoň se naposledy vidět a rozloučit se s nejbližšími, smutnou realitou současné doby. "Bohužel je faktem, že lidé umírají sami v nemocnici, protože musí zůstat v karanténě. Nemohou k nim ani jejich nejbližší příbuzní," dodala Kristýna Leichtová pro ŽivotvČesku.cz.

Denní přírůstky nových případů ve všední den zůstávají nejnižší od konce srpna. Dál klesá ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu