Kritické oko módní policie zaměřilo na Marka Vašuta a Jitku Čvančarovou. Jeden z outfitů stylistu hvězd příliš nenadchl

Marek Vašut a Jitka Čvančarová
Marek Vašut a Jitka Čvančarová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2021

Výstava uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové (33) se uskutečnila v Centru současného umění. Společenská akce byla spojena s dražbou uměleckých fotografií. Mezi pozvanými hosty se objevilo několik slavných tváří. Protože šlo o událost, kdy se občas někdo dopustí módního přešlapu, pro redakci ŽivotvČesku.cz zhodnotil vybrané dva účastníky zkušený módní guru Kája Pavlíček (49). A tentokrát jednou chválil a jednou stoprocentně spokojený nebyl.

Přísné oko vyznavače nejnovějších módních trendů se tentokrát zaměřilo na herce Marka Vašuta a jeho kolegyni z branže Jitku Čvančarovou. Nikdo se na akci, která se uskutečnila v úvodu týdne, nedopustil v souvislosti s outfitem ničeho, co by bylo za mantinely. Naopak oba modely působily na stylistu slavných velmi příjemně, ale pokud by šlo o bodování, zástupce silnějšího pohlaví by dostal o jeden bodík méně.

Marek Vašut (61): Zradila ho černá

O vytříbeném vkusu herce a moderátora a vyznavače všeho ušlechtilého se obecně ví. První film natočil už v pěti letech. Z dětských rolí časem přešel k drsňákům typu boxera Vildy v legendárním snímku Pěsti ve tmě, který jej výrazně proslavil. Když Marek Vašut zavítá do společnosti, většinou jde o umění. Tentokrát ale plný počet bodů v souvislosti se svým outfitem a návštěvou vernisáže nezískal.

"Zvolil elegantně ležérní styl. Ale jsme u něj zvyklí na větší eleganci. Dá se ale pochopit, že na vernisáž dal přednost ležérnější eleganci ve sportovním duchu. Pro mě osobně zcela naprosto dominuje černá barva. To vnímám jako zbytečné. Naopak více by se k němu hodilo něco barevného, řekněme něco modrého. Rozhodně by ho to rozzářilo a dodalo by trochu světlosti, což by mu slušelo," řekl k jednobarevnému outfitu stylista Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz, když hodnotil herce, o němž je známo, že se rád uplatňuje v zahraničních filmech a třeba umí dobře anglicky.

Jitka Čvančarová (43): Připomínala britskou hvězdu

Představitelka řady filmových a seriálových rolí, která v době působení v Městském divadle v Brně byla několikrát nominována na cenu Thálie, nemá typově postavu modelky, což není vůbec nic špatného. Jitka Čvančarová tak ale musí volit outfity, které pro její tělesnou konstituci musí cílit na pohodlí.

"Nevím, proč na mě na první pohled působila jako zpěvačka Adele (britská zpěvačka Adele Laurie Blue Adkins, pozn. red.) To není nic, co by mělo být negativní, naopak. Mně se Adel moc líbí po stránce hudby i v rámci stylu oblékání. To znamená, že je škoda, že Jitka podobný model neuplatnila dříve, třeba v případě slavné akce v létě (myslí filmový festival v Karlových Varech, pozn. red.). V tomto působí velice žensky a krásně jí sedí, nic mě na něm neruší. Doplnila to jemným make-upem a jako celek to vnímám velmi kladně, řekl bych k ní zcela ideálně," zhodnotil stylista slavných pro ŽivotvČesku.cz, jak to Jitce Čvančarové na komorně laděné akci slušelo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.