Krmenčík to není. Řepka, Vízek a Švancara řekli, kdo je nepřeceňovanějším hráčem v lize. Absolutně se shodli

Bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka
Bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka
Foto: Se svolením Tomáše Řepky/ Foto pro ŽivotvČesku.cz Kuba Vítek
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2021

Kdo je nejpřeceňovanějším hráčem nejvyšší fotbalové soutěže? Zdálo se, že otázka na tři bývalé fotbalisty by mohla vzbudit emoce. Ale Petr Švancara (44), Tomáš Řepka (47) i Ladislav Vízek (66) došli rychle ke shodě. "Trošku se mluvilo o Krmenčíkovi, ale u něj jsou to spíše výkyvy, nyní dal dva góly, takže se to asi obrací," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara a pak vyslovil jméno, které propojuje Spartu a Slavii.

Redakce ŽivotvČesku.cz nejdříve oslovila bývalého vynikajícího útočník Ladislava Vízka. Ten souhlasil se svým kamarádem Horstem Sieglem (52), který při posledním ligovém kole zpražil sparťanského obránce Andrease Vindheima (26) a při komentování zápasu uvedl, že se mu norský hráč vůbec nezamlouvá. Když se Vízek důkladně zamyslel, vytanulo mu v mysli ještě další jméno.

"Myslím si, že těch přeceňovaných jmen je v lize hodně. Když se podívám na Spartu, tak se asi shodnu s Horstem Sieglem, který jmenoval Andrease Vindheima, myslím si, že ten to schytal zaslouženě. Ve Slavii se hovořilo o tom, jaký přínos má Jan Bořil, ale za mě je to hráč, který hrál dobře. Když byl vzadu s Ondrou Kúdelou, tak měla Slavia obranu v pořádku. On byl výborný, pak ho ale zbrzdilo EURO a zranění. Já bych spíše mezi těmi přeceňovanými jmenoval ofenzivní hráče. Na čelo s velkým předstihem dávám Srdjana Plavšiče. Já přesně nevím, jak to bylo s jeho přestupem do Slavie, ale mám pocit, že Sparta ho už ani nechtěla. Bylo kolem toho horko, ale Slavia ho podle mě koupila jen kvůli tomu, že se nedomluvil ve Spartě. Myslím si, že tady to Slavia »sežrala i s navijákem«, mně se ten hráč nelíbí, umí akorát padat. Já tedy přiznám, že rychlý on je, ale k tomu je také zbrklý, mně se prostě nelíbí, to je fakt přeceňovaný hráč," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který za reprezentaci nastřílel 13 branek.

S Vízkem se shodla také brněnská fotbalová legenda Petr Švancara. Bývalý fotbalový bohém si trošku pohrával s myšlenkou na Michaela Krmenčíka (28), ale pak také ukázal na srbského záložníka.

"Trošku se mluvilo o Krmenčíkovi, ale tam jsou to spíše výkyvy, nyní dal dva góly, takže se to asi obrací. Nakonec mě ale napadá Srdjan Plavšič. Když si připomenu, jaký humbuk byl kolem přestupu, jak se vyjadřoval mediálně, nechci si ani představit, jak vysokou smlouvu podepsal... Žijeme v mediálním světě, takže ten humbuk byl udělaný asi i záměrně. Hodně se toho namluvilo, zda přestoupí, či zda zůstane ve Spartě. Teď ho můžeme hodnotit, že i když žádné zranění neměl, tak těžce zůstává za očekáváním. Nicméně pamatuji si ho na jaře ze Sparty a fotbalista je to výborný, ale je za očekáváním, nemá pro Slavii přínos a tým by ho potřeboval i kvůli přihrávkám a ofenzivní činnosti. Na českou ligu adaptovaný by už měl být, už to není nějaký cizinec, který sem zrovna přišel, takže ano, nejpřeceňovanější je i podle mě nyní Plavšič," uvedl Petr Švancara pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se srbský fotbalista ale pořád může zvednout a ukázat, co v něm je.

Tomáš Řepka se při dotazu usmíval a v žertu se ptal, jak intenzivně se může opřít do Sparty. Pak ale i on suverénně vyřkl ortel nad Plavšičem, se kterým má řadu zkušeností Sparta i Slavia.

"Za mě je to Srdjan Plavšič. Myslím si, že přestup do Slavie mu vůbec neprospěl. Dovedu si ale představit, že i od Adama Hložka se čeká přeci jen víc, než nyní předvádí. Ale nejpřeceňovanější je podle mě Plavšič," řekl svůj názor pro ŽivotvČesku.cz bývalý vnikající obránce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.