Krutá rána pro herce Petra Čtvrtníčka. Zemřel jeho milovaný otec, měl potvrzený koronavirus

Petr Čtvrtníček patří k oblíbeným hercům.
Petr Čtvrtníček patří k oblíbeným hercům.
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Herec a oblíbený komik Petr Čtvrtníček (56) před nedávnem na vlastní kůži poznal, jak zákeřné a vážné může být onemocnění covid-19. Ale po těžkých chvílích, které sám zažil kvůli koronaviru, přišla bolestná rána. Ztratil milovaného otce.

V průběhu září herec podstoupil testování na covid-19 a jeho výsledky byly pozitivní. Několik dní se necítil dobře, a nakonec musel být hospitalizován na jednotce intenzivní péče v pražském Motole kvůli dechovým problémům, které u něj způsobil koronavir. V nemocnici překonal to nejhorší a naštěstí se jeho stav zlepšil natolik, aby mohl být propuštěn domů.

Poté veřejně vystoupil, aby vyvrátil mýty, které kolovaly společností a reagoval na popírání a zlehčování samotného onemocnění. "Myslím si, že to není vůbec žádná legrace a trošku vím, o čem to je. Ta opatření, i když někomu připadají bizarní, jsou hodná respektu," řekl oblíbený komik ve svém vyjádření pro Seznam Zprávy v polovině října.

Jenže po těžkých chvílích, které prožil, přišla krutá životní rána. Jeho tatínek, který byl dlouhá léta diabetikem, zemřel. Petr Čtvrtníček se ho snažil maximálně ochránit od začátku propuknutí epidemie a myslet na to, že patří do rizikové skupiny. Oba si byli velmi blízcí a měli spolu hezký vztah. Podle informací, které uvedl Blesk, podlehl hercův otec právě onemocnění covid-19, které je obzvláště pro pacienty s cukrovkou výrazným ohrožením.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.