Kruté mrazy budou Česko svírat i o víkendu. Meteoroložka nastínila, kdy dojde k mírnému oteplení

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2021

Českou republiku ovládla zima, jakou známe z obrázků Josefa Lady. Meteorologové vydali varování před silným větrem a tvorbou ledovky, motoristé si musí dát pozor na nebezpečné sněhové jazyky. "Mrznout bude až do středy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že oteplení v krátkém čase čekat nemůžeme.

Českou republiku čeká mrazivý týden a už úterní ráno se neobejde bez výstrahy. Meteorologové varují před silným větrem a tvorbou sněhových jazyků. Silný vítr může v nárazech dosahovat až 65 kilometrů v hodině.

"Celý týden bude mrazivý a nejvíce si užijeme o víkendu. Bude totiž pokračovat příliv studeného polárního vzduchu a bude ubývat oblačnosti. Takže v ranních minimech by o víkendu mělo být až -15 stupňů Celsia. Meteorologické modely počítají se zmenšenou oblačností a se sněhovou pokrývkou," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

Meteorologové také očekávají nadílku nového sněhu. V úterý bude silně sněžit v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém i pardubickém Kraji. Nový sníh může vytvořit až 15 cm vysokou pokrývku.

Pro někoho důvod k radosti, pro jiné k obavám. S koncem listopadu do Česka dorazilo zimní ...

Oteplení je podle meteorologů v nedohlednu. "Do příští středy budou teploty takto výrazně nízké. Až do středy se meteorologické modely shodují na tom, že bude mrznout. Jestli máme možnost na nějaké oteplení, tak by to mohlo být až v druhé polovině příštího týdne," dodala Honsová s tím, že po víkendu budeme znát přesnější výhled.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu