Krvavé drama na Slovensku. Vrahovi z Vrútek se smáli kvůli rozštěpu rtu

Útočník zabil jednu dospělou osobu.
Útočník zabil jednu dospělou osobu.
Foto: Policie SK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2020

Slovenskem otřásl útok dvaadvacetiletého Ivana, který ve čtvrtek zavraždil učitele přímo ve škole ve slovenském městě Vrútky a těžce zranil učitelku i dvě děti. Podle možných výpovědí mohlo být důvodem, že v minulosti byl šikanován kvůli vzhledu.

Kluci se mu často posmívali kvůli vzhledu, protože měl rozštěp rtu,“ uvedl bývalý spolužák vraha Andrej.

Šlo prý o nekonfliktního kluka „Na základní škole jsme byli dobří kamarádi. Když mu ostatní nadávali a vysmívali se mu, nikdy se nehádal a tiše seděl, ale uvnitř určitě trpěl. Časem se z něj stal uzavřený člověk a poslední dva roky na škole se s nikým nebavil,“ cituje Ivanova spolužáka web.sme.sk.

Nikdo nechápe, proč vzal nůž a šel vraždit. „Jeho útok si opravdu nedovedu vysvětlit. Možná se mu v hlavě promítly všechny negativní zážitky z dětství a vyřešil to takovou strašnou tragédií,“ dodal Andrej, kterého doplnil další spolužák.

Byl to klidný člověk, ale když ho něco rozzlobilo, nedal se zastavit. Tehdy se uměl opravdu rozzuřit,“ řekl. „Kvůli své výbušné povaze měl ve škole problémy,“ připustil Jozef.

Emocionální motiv

Podle psycholožky Romany Mrázové, které poskytla vyjádření televizi Joj, stál za rozhodnutím nějaký emocionální motiv. „Emocionální trauma se může táhnout od školních let, pak může nastat malé propojení, které mu to připomene a emoce propuknou naplno,“ myslí si psycholožka.

Televize Markíza odvysílala informaci, že dvaadvacetiletý mladík útočil už v minulosti. Před rokem napadl nožem průvodčí ve vlaku. „Byl vyšetřován na svobodě a nebyl vzat do vazby.“

Policejní prezident Milan Lučanský potvrdil informace televize s tím, že mladík byl za nebezpečné vyhrožování odsouzen k podmíněnému trestu.

Před školou, kde došlo k útoku, se ve čtvrtek večer konala pietní vzpomínka na zavražděného učitele Jaroslava Budze.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.