Kuchařová dál zametá s Brzobohatým. Přinesla další argument, kterým otáčí ve svůj prospěch kauzu intimního obsahu v bulváru

Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2023

Soukromí exmanželů Taťány Kuchařové (35) a Ondřeje Gregor Brzobohatého (40) se stalo s nadsázkou řečeno národním kabaretem. Může za to únik dokumentu, jenž je označený jako církevní žaloba. Ten má anulovat jejich církevní sňatek. Zároveň v něm někdejší královna krásy obvinila umělce z nestandardní záliby v nošení ženských šatů a odlišnosti v rámci intimností. Zároveň opakovaně tvrdila, že rozhodně nebyla tou, kdo informace vynesl do Blesku, i když to tak působilo. A ukázala na exmanžela. Teď přinesla další nepřímý důkaz, který ale celou věc otáčí v její prospěch. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš, jak je optimální z podobných »komedií« vyplout, aby se člověk s rozchodem co nejrychleji vypořádal.

PR zastoupení Taťány Kuchařové redakci iDNES.cz předalo stanovisko nezávislé advokátky, podle které musel Ondřej Brzobohatý souhlasit, aby deník Blesk mohl citovat z církevní žaloby. Bez něj by tak učinit nemohl. "Zveřejnění a medializace části obsahu církevní žaloby na anulaci manželství paní Taťány Kuchařové a pana Ondřeje Brzobohatého, která obsahuje řadu detailů týkajících se jejich soukromí, intimního života, zdravotních záležitostí a podobně, dle našeho názoru představuje protiprávní zásah do osobnostních práv obou aktérů," cituje periodikum ohledně kauzy advokátku Evu Ondřejovou, která patří mezi přední odborníky v oblasti ochrany osobnosti, mediálního práva a rodinného práva.

Dále podle portálu uvedla, že kanonické rozvodové řízení je od běžného úředního neveřejné a ovládáno zásadou striktní mlčenlivosti. Jinými slovy, média ani veřejnost nemohou mít informace ani ze spisu, ani z průběhu jednání.

"Navíc v této věci není dán žádný veřejný zájem na informování veřejnosti o průběhu kanonického řízení. Pokud jeden z exmanželů měl informaci, že se bulvár chystá zveřejnit detaily z neveřejného řízení, mohl podat návrh na nařízení předběžného opatření, kterým by soud zakázal zveřejňovat soukromé informace," vysvětlila advokátka ve svém sdělení, které jako první zveřejnil iDNES.cz.

"Potvrzení, šíření a související rozhovory či komentáře v médiích je možné objektivně považovat za citelný zásah především do osobnostních práv paní Taťány Kuchařové, přičemž další medializací a eskalací celé záležitosti se tento již intenzivní zásah dále prohlubuje jak ze strany médií, tak třetích osob," dodala advokátka.

Kuchařová k věci, jak ji cituje portál, uvedla, že s únikem informací jednoznačně nemá nic společného. "Na základě tohoto stanoviska nezávislého právníka Ondřej musel dát souhlas, aby Blesk z církevní žaloby mohl citovat. Jinak by Blesk informace vydat nesměl. Já jsem k tomu souhlas nikdy nedala, nikdo mě nekontaktoval."

Evidentní z dění kolem exmanželů je, že ani jeden z nich není zcela v nejlepší psychické kondici, aby vše proběhlo důstojně a v klidu. Přitom by stačilo málo. "Pokud chce člověk na bývalého partnera zapomenout a vypořádat se s rozchodem, pokud možno do toho nesmí vkládat žádnou energii. Kdo tomu věnuje minimální energii, vypluje z toho nejrychleji," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odbornou veřejností uznávaný psycholog Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.