Kultovní Beverly Hills 90210 slaví 31 let. Hlavní hrdinové zavzpomínali na své postavy a zážitky během natáčení

Představitelé legendárního seriálu Beverly Hills 90210
Představitelé legendárního seriálu Beverly Hills 90210
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2021

Některé televizní seriály zůstanou kultovní záležitostí po desítky let. Mezi ně rozhodně patří Beverly Hills 90210, hit, který se na obrazovkách objevil na začátku 90. let a bez přehánění dal vzniknout fenoménu tehdejší doby. Navíc představil herecké hvězdy, které si díky němu získaly enormní popularitu. Letos v říjnu »Beverly« oslavilo již 31 let od vysílání první epizody a rádi na něj vzpomínají také jeho úspěšní protagonisté.

První lásky, kamarádství a radosti i trable života na střední škole. Osudy party mladých přátel žijících ve slunné Kalifornii sledoval seriál Beverly Hills 90210 z pera producentských hvězd Hollywoodu – již zesnulého Aarona Spellinga (†83) a Darrena Stara (60), který je podepsán i pod dalšími hity jako Sex ve městě nebo z novějších televizních pořadů třeba Znovu 20.

První epizodu seriálu do vysílání nasadili 4. října 1990 a tehdy ještě nikdo netušil, jak fenomenálního úspěchu v průběhu let dosáhne. »Beverly« se dočkalo celkem deseti řad a téměř 300 epizod. Premiéru v Česku mělo 10. srpna 1993 a o české znění se postarali zkušení dabéři jako Bohdan Tůma (54), Martin Zounar (54), Sabina Laurinová (49) nebo Pavel Vondra (52) či Mirka Součková (56) a další.

Sami herečtí představitelé mají k seriálu stále blízký vztah. "Dnes by byl Brandon stále ve Washingtonu. Myslím, že by si užíval čas se svými republikánskými přáteli. Ale předtím dělal temnější věci, jako byl třeba jeho poměr s Lucindou Nicholsonovou," vzpomínal na svoji postavu pohledného středoškoláka Jason Priesley (52), jak uvedl server Today.com.

"Byly to roky, které nás nějakým způsobem utvářely. Byly jsme mladé holky, navíc hodně ovlivnitelné. S Tori (Tori Spellingovou, představitelkou Donny Martinové, pozn. red.) jsme se o tom bavily už předtím. Dost věcí, které se udály na natáčení, nás v mnoha směrech někam navedly. Ve mně to probudilo i tu konkurenceschopnou část," přiznala Jennie Garthová (49) pro web Usmagazine.com.

Stejně tak nezapomíná na zážitky a emoce spojené s Beverly Hills 90210 ani Ian Ziering (57), který si zahrál postavu Steva Sanderse, studenta z bohaté rodiny a nejlepšího kamaráda Brandona Walshe.

"Pro mě jako pro herce to bylo zábavné, kdykoli jsem četl scénář, protože ztvárnění Steva bylo jako horská dráha. Na konci dne mohl vždycky udělat něco, za co byste v reálném životě mohli skončit v base. Byla to skvělá práce. Budou další skvělé show, doufám, že budu jejich součástí, ale s »Beverly« se nedá nic srovnávat. Vzniklo asi deset podobných seriálů, které se ho snažily kopírovat, ale neuspěly," vyjádřil se v rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.