Kulturista Filip Grznár o zakázaných látkách. Vím, která způsobuje rakovinu, říká

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: Se svolením Filipa Grznára
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2020

Slavný český kulturista Filip Grznár (35) se netají tím, že je uživatelem zakázaných steroidních látek. Ví o nich mnohé. Teď prozradil, která z nich se řadí k velmi nebezpečným. "Nikomu nedoporučuji steroidní látky brát, je to nebezpečné. Jsou to léky a jeden ze seznamu dopingových látek je hodně nebezpečný," prozradil pro ŽivotvČesku.cz kulturista.

Grznár prý vyzkoušel snad všechny látky, které se dají na černém trhu sehnat. "Mám za sebou toho hodně. Profesionální kulturista se bez toho prostě neobejde. Kdo to bere a není profesionál, je blázen. Rizika jsou obrovská," prozradil pro ŽivotvČesku.cz uznávaný kulturista.

Anabolika jsou velmi riziková. Pořád jde o léky, které používají lékaři v souvislosti s léčbou pacientů. V kulturistice často zneužívané jsou anabolické steroidy, kam patří například testosteron, růstový hormon a jejich deriváty.

"Nejhorší a nejnebezpečnější je anabolický steroid v orální podobě se jmenuje oxymetholon a může při dlouhodobém užívání způsobit rakovinu jater. Je hodně toxický. Primární klinické užití oxymetholonu je k léčbě anémie a osteoporózy. V kulturistice výrazně zlepšuje syntézu proteinů a patří k nejsilnějším anabolikům. Ale může způsobit rakovinu jater a cirhózu. Je to opravdu nebezpečná látka, která se musí při užívání hlídat jaterními testy," upčesnil Grznár s tím, že bez lékařského dohledu takovou látku rozhodně nedoporučuje.

Aby ste videli ze sem genetiku neměl a stejně sem dokázal ovládnout českou kulturistiku!!! Fotka z roku 2005, z mistrovství čech juniorů... první závody, prvni zlato!

Zveřejnil(a) Filip Grznár Official dne Pondělí 3. září 2018

Grznár se netají tím, že za roky užívání zakázaných látek za ně utratil miliony korun. "Měsíčně i sto tisíc korun. Za těch patnáct let užívání to bude pár milionů," dodal Grznár.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.