Kulturistka Alena Kosinová zemřela před soutěží. Promluvila kamarádka Veronika a Filip Grznár. Nevydrželo její srdce

Alena Kosinová a Veronika Jáchimová byly velké kamarádky
Alena Kosinová a Veronika Jáchimová byly velké kamarádky
Foto: Se svolením Veroniky Jáchimové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2021

Ve věku 46 let náhle zemřela česká kulturistka Alena Kosinová (soutěžila pod jménem Alena Hatvani). Její tělo údajně nevydrželo zápřah před soutěží. "Byla to úžasná ženská. Ta ztráta mě bolí. Zemřela na selhání srdce," uvedl pro ŽivotvČesku.cz její kamarád a kolega Filip Grznár (36). Smutnou zprávu potvrdila i jeho partnerka a kamarádka nadané české kulturistky Veronika Jachimová.

Kulturistku Alenu Kosinovou čekala soutěž ve španělském Alicante. K hlavnímu závodu už ale bohužel nenastoupila. O úmrtí Češky informovala instagramová stránka Femalebodybuildingchannel. Filip Grznár potvrdil spekulace o tom, že srdce české závodnice nevydrželo nápor před soutěží.

"Byla to moje kamarádka, jednu dobu jsem jí pomáhal s přípravou. Jezdil jsem k ní domů, znali jsme se roky. Alena Kosinová měla talent, ale neměla soutěže zapotřebí. Ona byla milionářka a tak si nemusela nic dokazovat. To znamená, že na poli byznysu byla velmi úspěšná podnikatelka. Je to velká ztráta, byla to úžasná ženská, každému pomohla, byl to hodný člověk. Ta ztráta mě bolí. Zemřela na selhání srdce kvůli tomu, že se jí delší dobu v závodění nedařilo a tak zkoušela nové metody, které se nevyplatily," řekl pro ŽivotvČesku.cz populární kulturista Filip Grznár. Alena Kosinová podle něj bojovala se zákeřnou chorobou.

"Alenka byla člověk, který ukázal celému světu, jak krásné jsou i maličkosti. Nikdy na ni nezapomenu," doplnila svého partnera fitness trenérka Veronika Jáchimová. "Hodně riskovala, protože za sebou měla dvě operace v souvislosti s rakovinou," dodal pro ŽivotvČesku.cz Filip Grznár.

Oba smutná zpráva o úmrtí kamarádky, která byla velkou inspirací pro ostatní, zasáhla. Alena Kosinová se ale rozhodně řadila k lidem, kteří si vždy šli za svými cíli a v životě chtěli něco dokázat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.