Kulturista Grznár srazil v Praze ženu vozem na přechodu. Policie uvedla, že auto nedobrzdil

Snímek z nehody
Snímek z nehody
Foto: Foto se svolením Zdeňka Kubovského
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2024

Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek udála u stanice metra Flora na lince A ve čtvrti Žižkov poblíž Olšanských hřbitovů. Podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz, která získala i snímek z místa nehody, došlo ke sražení chodkyně. Řidičem vozu byl známý kulturista a youtuber Filip Grznár. "Ano, řídil jsem. Hned jsem volal záchranku," potvrdil událost Grznár s tím, že sám je z události otřesen.

Podle informací, které k nešťastné události má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici, známý kulturista v Praze nedal přednost při jízdě chodkyni, a to na přechodu. To potvrdila na dotaz i policie.

"Nehoda se stala kolem 17:30, kdy osobní vozidlo srazilo chodkyni, která měla jít po přechodu. Dechová zkouška i test na drogy byly u řidiče negativní. Žena, ročník 1982, utrpěla nějaké zranění a byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Příčina nehody byla způsobena podle stávajících informací tím, že řidič vozu nedobrzdil," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Sám Grznár k věci uvedl, že se srážka stala velmi rychle a velmi jí lituje. "Bylo to nečekané, nedobrzdil jsem auto. Volal jsem paní záchranku, snad bude v pořádku. Věc si převzala policie z dopravního oddělení," potvrdil informaci portálu ŽivotvČesku.cz sám Grznár.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila i mluvčí pražské záchranné služby Janu Poštovou. "Na místo jsme posílali posádku záchranářů včetně lékaře. Pečovali jsme o ženu ve věku přibližně čtyřicet let s úrazem dolní končetiny. Naštěstí byla po celou dobu ošetřování při vědomí a následně jsme ji převezli do nemocnice k další péči," uvedla mluvčí.

"Pokud řidič nebyl nikdy trestaný, tak mu prakticky hrozí zákaz řízení, podmínka nebo peněžitý trest," uvedl pro ŽivotvČesku.cz věhlasný advokát Tomáš Maxa, a to v rychlosti s tím, že pro konkrétní posouzení věci by se musel s případem blíže seznámit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.