Kuřáckou pauzu na Českých lvech prověřuje policie. O Ivana Trojana a další herce se zajímá ministr vnitra

Na Českém lvu si někteří s vládními opatřeními nelámali hlavu
Na Českém lvu si někteří s vládními opatřeními nelámali hlavu
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Během udělování cen Český lev se část filmového světa bavila nad cigaretou. Barbora Poláková (37) či Ivan Trojan (56) v tu chvíli odložili ochranu dýchacích cest. Část veřejnosti se ptá, jaká pravidla platí pro herce a filmaře. "Podle policie je to ve fázi ověřování," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček (42).

Organizátoři ankety Český lev se dušovali, že celý ceremoniál proběhne za přísných bezpečnostních podmínek. Fotografové ale v sobotu večer nafotili herce a filmaře, jak se baví nad popelníčky bez ochrany dýchacích cest. Z fotek je také patrné, že některé známé tváře nedodržovaly rozestupy. Část veřejnosti se už během víkendu začala ptát, jaká pravidla v Česku tedy platí.

"Dostal jsem celou řadu dotazů, jak to je. Dotázal jsem se tedy policie a bylo mi řečeno, že je to ve fázi prověřování," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček.

Na filmovou anketu upozornil také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Tomu vadí, že na Hradě se 28. října nemohlo konat předávání státních vyznamenání. "Velmi mne mrzí dvojí metr. Nejdůležitější státní svátek, 28. říjen, byl pod palbou zlých slov některých politiků a novinářů. U filmového svátku je ticho. Myslím, že to je důvod k zamyšlení a sebereflexi," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident České filmové a televizní akademie Ivo Mathé uvedl, že pořadatelé neručí za to, co se odehrávalo před Rudolfinem. "Přípravy na letošního Českého lva provázela přísná bezpečnostní opatření, včetně PCR testu účastníků, čištění ozonem prostor Rudolfina, povinnost nošení respirátoru a tak dále. Jako pořadatelé však ručíme pouze za průběh akce uvnitř prostor konaní, nikoliv za dění venku. Situace, která nastala, nás samozřejmě mrzí," sdělil Ivo Mathé pro CNN Prima News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.