Kurt Cobain po sobě na světě zanechal krásnou dceru. Frances Bean vyrostla v sebevědomou ženu

Frances Bean Cobainová vyrostla do krásy
Frances Bean Cobainová vyrostla do krásy
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Kurt Cobain (†27) z tohoto světa odešel s vědomím, že po sobě zanechává manželku a ani ne dvouletou dceru. Frances Bean Cobainová (28) vyrůstala bez otce, přesto jako by na ni měl vliv a kdyby dnes žil, byl by pyšný, jak krásná a sebevědomá umělkyně z ní vyrostla.

Frances Bean Cobainová se musela odmala vyrovnávat s velkou publicitou. V první řadě poté, co byla její matka Courtney Loveová obviněna z toho, že v těhotenství brala heroin, v druhé řadě poté, co její otec Kurt Cobain spáchal sebevraždu.

I když vyrůstala bez svého otce, celý život se o něj zajímala a myslí si, že ví, proč se rozhodl spáchat sebevraždu. "Dostal se do bodu, kdy musel každou část sebe obětovat své tvorbě, svět to po něm chtěl. Možná proto už tady nechtěl být a myslel si, že bez něj bude lidem lépe,“ řekla v rozhovoru pro časopis Rolling Stone.

Hudební styl grunge, který se díky Cobainovi dostal na vrchol popularity, není jejím šálkem čaje. "Je mi líto, ale Nirvana se mi moc nelíbí. Poslouchám jen pár písní, například u Dumb pláču, protože v ní slyším odraz trápení mého táty kvůli drogám a tlaku slávy,“ přiznala Frances.

Cobainová připustila, že vliv jejího otce na její život a působení není malý. "Když slyším jeho hlas, slyším sebe, mluvím stejně jako on. Je to zvláštní, protože když zemřel, ještě jsem ani nemluvila. Bývalí členové Nirvany se na mě dívají a vidí tátu. Když jsem byla s nimi, seděla jsem v křesle a oni řekli, že sedím jako on,“ řekla.

Stejně jako otec, i Frances Bean Cobainová je kreativní duše. "Maluju, zpívám, tetuju. Mám motivaci a spoustu nápadů, vždy je nejtěžší se zvednout a udělat to, co mám zrovna v hlavě, přemoct lenost,“ dodala žena, která vyrostla v sebevědomou krásku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.