Květen se rozloučí slzami, bez deštníků to nepůjde. Červen bude mít ale brutální nástup, přijde citelný obrat. Rtuť teploměru vystřelí vysoko

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

Víkend v rámci ranních hodin v obou svých volných dnech nebyl zcela nejpříznivější. "Během uplynulé soboty se sněhové přeháňky vyskytly na vrcholcích Krkonoš a Jeseníků. Noc na neděli byla nejchladnější z celého týdne, v mrazivých kotlinách v Jizerských horách a na Šumavě mrzlo. Například na Rokytské slati teplota klesala až k -6 °C. Chladno bylo i v nižších polohách - v Karlových Varech jen 0,6 °C a v Holešově 2,5 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v pěti centimetrech nad zemí místy teplota klesla pod bod mrazu. Červen ale přinese velké teplotní změny.

Také noc na pondělí bude studená – ranní teploty se budou pohybovat jen mezi 8 až 3 °C, na západě území při malé oblačnosti bude ještě chladněji.

"V neděli bude nejméně oblačnosti hned po ránu, jasno až polojasno, během odpoledne ale bude docházet na většině území k přibývání oblačnosti a na většině území se k oblačné obloze přidá déšť nebo přeháňky a ojediněle i bouřky. Teploty budou zůstávat pod dvacítkou, budou se pohybovat mezi 14 až 18 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi počasí pro poslední den v posledním květnovém týdnu. Dobrou zprávou je, že vítr už bude během neděle vát pouze slabý, a to o rychlosti do 15 km/h.

Nový pracovní týden přinese nárůst teplot vzduchu, a to nejen v ranních minimech, ale také odpoledních maximech. I nadále ale budou potřeba deštníky a pláštěnky. "Od 1. června, tedy od středy, půjdou teploty ale rychle nahoru a už v pátek budeme atakovat 30 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.