Kvůli covidu se Ceny Thálie předávaly on-line. Za muzikál ji získala Erika Stárková

Herečka Erika Stárková
Herečka Erika Stárková
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2020

Nezvyklý formát předávání Cen Thálie 2020 se vysílal v improvizovaném olomouckém studiu, které letos nahradil tradiční slavnostní večer v Národním divadle. "Zrušit jsme to nechtěli, tak jsme se rozhodli pro tuto netradiční formu. Neokázalou, ale třeba o to upřímnější,“ řekl prezident pořádající Herecké asociace Ondřej Kepka.

Josef Láska (27) převezme cenu pro činoherce do 33 let. V kategorii, která se poprvé udělovala samostatně, Loutkové divadlo, si Cenu Thálie převezme Ondřej Nosálek za inscenaci Zá-to-pek v pražském Minoru.

Cesnu kategorie Alternativní divadlo převezme Jakub Gottwald za roli v autorském kusu Ur-fascism.

V muzikálové kategorii si mezi ženami Thálii odnese Erika Stárková. Získala ji za roli Dívky v Bowieho muzikálu Lazarus. Za muže Pavel Režný za výkon v muzikálu Elisabeth.

V oboru opery ocenění získala Jana Šrejma Kačírková za inscenaci Tři fragmenty z Juliette / Lidský hlas v Národním divadle Brno.

Lukáš Zeman pak významně porotu zaujal výkonem ve Figarově svatbě Slezského divadla. Za balet obě ceny putují do Národního divadla, získala ji Alina Nanu a Ondřej Vinklát.

Česká akademie divadelníků udělila svou cenu za mimořádný přínos českému divadelnímu umění, získal ji teoretik i dramaturg Jaroslav Vostrý.

Mimooborovou cenu za propagaci divadelního umění v televizi převzal kameraman Josef Špelda, který byl jako jediný v přímém vstupu.

Cenu za celoživotní dílo získala v činohře Hana Bauerová a Josef Abrhám. Následně Jan Malík za operu, tanečnice Aneta Voleská a muzikálová herečka Hana Talpová.

Padl plán, že pokud situace umožní, a tradiční ceremoniál se uskuteční, asociace by ráda, aby by letošní laureáti předávali ceny těm příštím – aby také oni mohli zažít chvíli při ceremoniálu na první české scéně.

Oblíbená herečka Valérie Zawadská (63) patří mezi slavné ženy, které jsou ztělesněním eleg...

Ceny se udílejí nikoli za výkony v uplynulém kalendářním roce, ale za výkony v uplynulé divadelní sezoně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu