Ladislav Mrkvička o koronaviru i herectví: Vztah k rolím nemám, ve strachu nežiji

Herec a držitel řady ocenění Ladislav Mrkvička
Herec a držitel řady ocenění Ladislav Mrkvička
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2020

Pokora, charisma a neuvěřitelný talent. Tak se dá jen v krátkosti charakterizovat legenda české kinematografie Ladislav Mrkvička (81). Herec, který za svou kariéru ztvárnil desítky úžasných rolí, promluvil nejen o práci před kamerou, ale i jak se mu aktuálně vede. "Daří se mi dobře," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Pro Ladislava Mrkvičku neexistuje nejtěžší role. Všechny bral jako radost a práci. "Nemám žádné takové rozlišení. Každá role, se kterou jsem se potkal, byla těžká," řekl pro ŽivotvČesku.cz národem uznávaný a obdivovaný herec.

Skromný Ladislav Mrkvička za desítky let před kamerou nemá ani roli, která by pro něj byla osobní. "Nedělal jsem si nikdy žádný žebříček z toho, co jsem zahrál. Nikdy jsem si neříkal tohle bylo nej, nebo tamto bylo nej," upřesnil mimořádně talentovaný herec, který aktuálně na ničem nepracuje. "Teď na ničem nedělám, protože jsem v penzi. Připravuji se na zahájení školního roku na DAMU, kde jsem pedagogem," upřesnil Ladislav Mrkvička.

Oproti jiným svým kolegům nikdy nerozlišoval ani natáčení seriálu či filmu. Pro něj šlo o práci, kterou se vždy snažil maximálně splnit. "Nikdy jsem to nerozlišoval, bral jsem to jako práci, která se ode mě chtěla, ať to byl seriál nebo celovečerní film, vždy to pro mě představovalo hereckou práci," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, který si zahrál řadu výrazných rolí jako poručíka Stejskala ze seriálu 30 případů majora Zemana, žokeje Janýra z Dobré Vody či bývalého učitele Kintzla z kriminálky Policie Modrava.

Z koronaviru obavy nemám

Řada lidí bedlivě sleduje vývoj okolo šíření koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19. Ladislav Mrkvička si dění okolo epidemie nepřipouští.

"Na koronavirus nemám vyhraněný názor. Je to horká, studená, pořád se něco střídá. Dost dobře se v tom nevyznám, ani po tom nepátrám. Z koronaviru obavy nemám, ve strachu nežiji," dodal pro ŽivotvČesku.cz fenomenální herec, který si před necelým rokem přebral cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. Ladislav Mrkvička byl dvakrát ženatý a má celkem pět dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.