Ladislav Potměšil promluvil o očkování. Kvůli svému zdravotnímu stavu mám z epidemie obavy, říká

Herec Ladislav Potměšil
Herec Ladislav Potměšil
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 2. 2021

Těžké časy prožívají lidé v Česku kvůli sílící epidemii koronaviru. Zasáhl nejen do osobního, ale pracovního života mnohých z nich. V boji se zákeřným virem SARS-CoV-2 a jeho mutacemi je jednou z největších nadějí očkování dostupnými vakcínami. Zatím se mohly nechat naočkovat pouze nejrizikovější skupiny, ke kterým patří zdravotníci a senioři nad 80 let. Nově se od 1. března mohou registrovat do rezervačního systému také mladší generace, konkrétně lidé nad 70 let. K nim patří také herecký velikán Ladislav Potměšil (75), který je zastáncem očkování. "S ohledem na svůj zdravotní stav mám samozřejmě obavy," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Očkování v Česku bylo zahájeno 27. prosince a první dostupnou vakcínou byla očkovací látka Comirnaty od farmaceutické společnosti Pfizer/BioNTech, kterou doplnila AstraZeneca (podle některých odborníků vhodnější pro mladší ročníky) a Moderna. Dosud byly naočkovány skupiny, které jsou považovány za nejvíce ohrožené onemocněním covid-19 – tedy zdravotníci, senioři starší 80 let a někteří lidé z dalších záchranných složek.

Od pondělí 1. března však mají nárok na očkování vakcínou proti koronaviru také lidé nad 70 let, čímž se postupně rozšiřují skupiny, které se proočkují. V tomto věkovém rozmezí je také legendární herec Ladislav Potměšil, známý mimo jiné jako doktor Aleš Čížek z lékařského seriálu nebo nezapomenutelný major Maisner z komediální filmové série Byl jednou jeden polda a z mnoha dalších rolí.

Současnou epidemickou situaci herec sleduje a má přehled o celkovém stavu, ve kterém se Česká republika nachází. "Dění u nás sleduji v televizi, dívám se na zprávy. Ale jsem docela vážně nemocný, po několika operacích," řekl Ladislav Potměšil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že právě i kvůli zdravotním komplikacím bere koronavirovou krizi opravdu vážně.

"S ohledem na svůj zdravotní stav mám samozřejmě obavy. Aktuálně jsem absolvoval jiná očkování, která se zatím nějak neslučují s tím na covid," dodal herecký velikán Ladislav Potměšil pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.