Láska Jacka a Rose z Titanicu v reálu: Romantický vztah mezi námi by byl incestní, řekla Kate Winslet

Rose s Jackem jsou ve skutečnosti blízcí přátelé
Rose s Jackem jsou ve skutečnosti blízcí přátelé
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Kdo by si nepamatoval legendární velkofilm režiséra Jamese Camerona (66), ve kterém excelovala herecká dvojice Leonardo DiCaprio (45) a Kate Winslet (45). Romantický příběh o lásce mezi chudým malířem Jackem a snoubence zbohatlého obchodníka Rose vyvolal doslova mánii a lidé po celém světě žili vztahem filmového páru, který na plátně představoval zakázanou lásku.

Oba herci se nikdy netajili tím, že k sobě mají hodně blízko. Chemie, která mezi nimi fungovala v jejich prvním společném filmu Titanic, byla nepřehlédnutelná a tvořili opravdu krásný pár. I proto si fanoušci přáli, aby hlavní hrdinové slavného snímku o »nepotopitelné« lodi, který získal několik prestižních cen Oscar, prožívali lásku i ve skutečném životě. Ale realita není tak snová a happy end Jacka a Rose se nekonal ani mimo filmové plátno. Oba herci k sobě však chovají hlubokou úctu, mají se velmi rádi a pojí je mnohaleté přátelství. "V mnoha ohledech máme s Kate hodně společného, protože jsme spolu v tomto odvětví vyrostli. Jsme si navzájem velkou oporou už hodně dlouho. Vždycky jsme tu byli jeden pro druhého a navzájem si pomáhali," řekl Leonardo DiCaprio v televizní show Oprah Winfrey.

"Myslím, že naše přátelství funguje proto, že jsme nikdy nedopustili nějaký romantický krok. Pro lidi je to zklamání, protože v příběhu Rose a Jacka jsme se zamilovali na první pohled," uvedla krásná Winslet pro americký časopis Rolling Stone. Přesto přiznala, že během natáčení Titanicu došlo k momentu, kdy zažila silný romantický okamžik a odehrávaly se v ní složité pocity. Jednalo se o intimní scénu v automobilu. "V tu chvíli Rose ve mně skutečně milovala Jacka v Leovi, a i když jsme k sobě nechovali skutečnou partnerskou lásku, bylo hezké na scéně něco takového zažít. Pamatuju si, že jsem tam pak ležela sama a přemýšlela o tom, jaká je škoda, že už to skončilo."

Podle slov Kate Winslet spolu s DiCapriem mají vztah, který přirovnala k sourozeneckému, a jakýkoli romantický podtext by jí připadal incestní, jak popsala v rozhovoru pro Rolling Stones. Sám herec ve slavné show Oprah Winfrey dostal otázku, který filmový polibek byl podle něj nejlepší. "Páni. Mohl bych naštvat hodně hereček. Ale víte co, řeknu Kate Winslet. Stará dobrá klasika," odpověděla hollywoodská hvězda Titanicu. Ten byl sice jejich prvním společným filmem, ale ne posledním. Zahráli si spolu ještě v romantickém drama Nouzový východ z roku 2008, které bylo natočeno podle knižní předlohy amerického spisovatele Richarda Yatese (†66).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.