Láska na hotelu v Drážďanech. Manželka ministra zdravotnictví Arenbergera popsala první setkání
Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) patří k mužům, kteří svou manželku poznali díky práci. Poprvé se viděli na vědeckém kongresu v Berlíně. Pro ŽivotvČesku.cz Petr Arenberger řekl, že Německo umí inspirovat a zaujalo ho, jak západní sousedé řeší rozvolňování.
Petr Arenberger se seznamuje s chodem resortu a je si vědom toho, jak náročná mise ho čeká. Post ministra zdravotnictví kvůli koronavirové krizi patří ty nejvachrlatější, o čemž se za rok přesvědčili tři jeho předchůdci. Na extrémní pracovní tempo svého manžela si bude muset zvyknout také Monika Arenbergerová (50), která je respektovanou dermatoložkou.
Monika Arenbergerová přiznala, že začátky vztahu s manželem byly poměrně komplikované a popsala, jak je spojila práce. Jako pětadvacetiletá studentka získala stipendium v berlínském ústavu pro molekulární genetiku a později také na prestižní kožní klinice. V Německu získala nejen doktorát, ale také manžela, který do Berlína jednou přijel na vědecký kongres.
"Berlín je úžasný. Byl dlouho optimální i pro náš vztah, je blízko, často jsme se setkávali na půli cesty v Drážďanech, na ně máme romantické vzpomínky," uvedla v rozhovoru pro MF Dnes s tím, že později jim začalo docházet, že noci v drážďanském hotelu stačit nebudou a bylo třeba začít řešit budoucnost. "Po nějaké době už byl vztah na dálku neudržitelný. Kdybychom se mohli vídat každý víkend, šlo by to, ale do toho pořád vpadávaly služby a konference. Tak dozrál čas udělat zásadní rozhodnutí. Z Berlína se mi odcházelo těžce," dodala půvabná dáma, která v roce 1989 jako osmnáctiletá bojovala o titul Miss Československo.
Dnes paní Arenbergerová pečuje o dvě dcery a snaží se skloubit rodinné povinnosti s kariérou. Její manžel se projevil jako schopný manažer, když vedl Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Nyní vede momentálně nejsledovanější resort v zemi a inspiraci pro budoucnost zase hledá v Německu. V souvislosti s rozvolňováním ministr zmínil německé město Tübingen, které zavedlo propustku pro otestované. "Říkají tomu Tagespass, jde o jednodenní průkazku, kterou člověk dostane, když si necháte udělat antigenní test nebo PCR test. Pak máte možnost jít například do restaurace. Ale zatím je to na úrovni testování a bude se to teprve vyhodnocovat," řekl Petr Arenberger pro ŽivotvČesku.cz s tím, že data z Německa bude třeba analyzovat, ale jemu osobně se nápad západních sousedů zamlouvá.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.