Láska spojená oštěpem. Manželka oslavence Jana Železného ukázala tělo jen v plavkách u bazénu. Pohledná Andrea atletickou postavu nezapře

Jan Železný s manželkou
Jan Železný s manželkou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2023

Láska mezi trenérem a jeho svěřencem není tak častá, ale když to klapne, může to být dokonalé. O to více, když tím trenérem je oštěpařská legenda Jan Železný, který mimochodem dnes slaví své 57. narozeniny. Jeho manželka Andrea Železná (29), za svobodna Drápalová, o tom ví své. Být s manželem v domácnosti a pak i na tréninku je skutečně raritní. Trénink v příbuzenském vztahu popsal pro ŽivotvČesku.cz mentální kouč David Vavruška.

Světový rekordman Jan Železný si svou novou manželku vzal v září roku 2019 na stadionu v Nymburku - od doby, kdy se poprvé seznámili, našli řadu společných věcí, které lásce přejí. Zejména pokud jde o atletickou disciplínu, jako je hod oštěpem. V tom se odhadem musí lidově řečeno přímo »rochnit«.

Jak to vidí mentální kouč a zda do manželství patří i to, že jde o dva lidi v poměru trenér a svěřenec, rozebral pro ŽivotvČesku.cz mentální kouč David Vavruška.

"Je to tak, že pokud jsou mezi těmi lidmi dobré vztahy, komunikace a nepřinášejí se do sportu domácí spory, tak v tom mezi dospělými lidmi nevidím problém. Více se to řeší u menších klubů s dětmi, kde třeba otec trénuje syna. Tam je pak velmi složité a komplikované zachovat ke svému dítěti stejný přístup jako k těm ostatním, což bývá skutečně velmi složité. Buď ho daný člověk prosazuje, nebo je naopak přísnější. Oboje ale dělá v kabině lidově řečeno neplechu," popsal pro ŽivotvČesku.cz.

Aktuálně se manželka bývalé atletické legendy ukázala v plavkách a z její postavy lze lehce usoudit, že za ní stojí tisíce hodin tvrdého tréninku. K dobru jí však je, že i přes pořádnou dřinu neztratila její postava ženské rysy, což u některých vrcholových atletek bývá opačně.

Andrea Železná svou figurou dokazuje, že je zkrátka v nejlepších rukách. O trenérských kvalitách Jana Železného totiž není třeba vůbec pochybovat, jeho svěřenci už přivezli několik světových medailí. V roce 2021 na olympiádě v Tokiu stáli na »bedně« dokonce dva, Jakub Vadlejch i Vítězslav Veselý. 

Legenda českého oštěpu Jan Železný v pátek slaví své 57. narozeniny a ve svém životě - i přes svou skromnost - se může pochlubit mnohým - nejen svými světovými úspěchy v roli sportovce, ale i pohlednou a mladou manželkou v roli špičkového trenéra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.