Lednový návrat na hausbót. Helena Vondráčková s manželem a jejich holčičkou prožili pohádkový úvod roku

Helena Vondráčková s fenkou Jessi
Helena Vondráčková s fenkou Jessi
Foto: Se svolením Heleny Vondráčkové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2023

I když mají milovaný hausbót zazimovaný, nic nebrání tomu, aby se Helena Vondráčková (75) s manželem Martinem Michalem (63) vydali do obce Záběhlice u břehů vodní nádrže Slapy, kde se nachází. V sobotu přálo počasí, proto manželský pár neváhal den strávit na svém plavidlu. "Je neuvěřitelné, že takové počasí zavládlo v lednu, protože jsme zvyklí na podobné dny spíše na jaře. A bylo to opravdu skvělé rozhodnutí vyrazit na výlet tam, kde to máme moc rádi," řekla pro ŽivotvČesku.cz populární zpěvačka, která na žádost redakce poskytla několik snímků.

Letošní zima je v úvodu roku spíše teplotně nadprůměrná. První volný den víkendu toho byl důkazem. Manželský pár tak nechtěl »být zavřený v baráku«, ale rozhodl se pro výlet na Slapy, kde každoročně zejména v letních měsících tráví čas na hausbótu.

"My jsme se v podstatě díky pěknému počasí, kterým jsme se nechali zlákat, rozhodli, že vyrazíme na výlet na hausbót. A sobota byla opravdu po stránce počasí velmi vydařená. Grilovali jsme, opékali buřty, náš kamarád přichystal uzené maso, tak jsme si udělali příjemné odpoledne s takovým piknikem. Je neuvěřitelné, že takové počasí zavládlo v lednu, protože jsme zvyklí na podobné dny spíše na jaře. Povedlo se," popsala pro ŽivotvČesku.cz oblíbená umělkyně s tím, že s manželem nevynechali ani procházku do okolní přírody, což ocenila nejvíce jejich téměř dvouletá fenka německého ovčáka, o které se někdy hovorově vyjadřují jako o holčičce.

"Jessinka si výlet náramně užila. Byla k nezastavení, běhala u vody, v lese, takže sobota byla opravdu povedená po všech stránkách," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Helena Vondráčková, kterou čeká šňůra koncertů po republice. Výlet tak pro ni byl příjemným relaxem, než začne fanouškům rozdávat hudební radost.

Manželský pár se také pozvolna připravuje na menší únorovou oslavu, kdy jejich čtyřnohé kamarádce budou dva roky. "Samozřejmě, že se na oslavu naší holčičky těšíme a nějaká ta kost našeho člena rodiny jako narozeninový dárek čeká," dodal pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky s úsměvem.

Jessie se stala součástí rodiny poté, co Helena Vondráčková přišla o třináctiletou zvířecí parťačku Elsu. Zpěvačka je milovnicí psů, už jich měla osm, přičemž poslední čtyři byli stejného plemena. A tak se po smutném rozloučení s Elsou manželé rozhodli, že si pořídí nového zvířecího miláčka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.