Ledovka, mráz a sníh: Česko zasáhne pořádná zima. Vyskytnou se nebezpečné jevy, varuje meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

S blížícími se posledními svátky letošního roku každý řeší, jaké bude počasí. Letos si s námi pořádně hraje – jednou je teplo a svítí sluníčko, pak napadne sněhová nadílka nebo pohrozí nebezpečný orkán. Pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka upřesnila, co nám hrozí v následujících dnech a na co se naopak můžeme těšit.

Počasí v Česku bývá zejména v zimním období nevyzpytatelné. Jeden den se lidé radují z pořádné nadílky sněhu a druhý příroda vykazuje na zimu vysoké teploty, které vybízejí vyrazit ven jen tak nalehko. Ale tento týden počasí přinese i úkazy, před kterými meteorologové varují.

"Ke slovu se přihlásí nebezpečné zimní meteorologické jevy jako je náledí nebo mrznoucí mlhy. Od zítřka očekáváme občasné sněžení od nadmořské výšky 500 metrů nad mořem a zejména v jihozápadní části republiky se může opět tvořit sněhová pokrývka. Ve čtvrtek to vypadá i na mrznoucí srážky, takže se bude vytvářet ledovka," řekla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"Zatímco poslední dny byla nádherná teplá rána, tak od zítřka už se budou teploty pohybovat v ranních minimech mezi 0 °C až minus 4 °C a v odpoledních maximech v Čechách 1 °C až 5 °C, na Moravě a ve Slezsku 3 °C až 7 °C, ale pak už to do konce týdne »doválčíme« s teplotami mezi 0 °C až 4 °C, v pátek a v sobotu dokonce v jihozápadní části republiky na minus 1 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka teplotní průměry pro druhý prosincový týden.

Ve středu 22. září po 21. hodině nastal astronomický podzim, který pro mnohé znamenal nepř...

Dočkají se Češi nakonec sněhu, který je důvodem k radosti nejen pro milovníky zimních sportů, ale patří také k času Vánoc? "Na horách napadne sníh, ale v těch nižších nadmořských výškách než v horských oblastech bude tát," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu