Legendární MacGyver zešedivěl a přibral. Richard Dean Anderson pověsil herectví na hřebík

Herec Richard Dean Anderson
Herec Richard Dean Anderson
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 3. 2021

Seriál MacGyver byl v 80. a 90. letech velmi úspěšnou kriminálkou, ve které bývalý agent díky výborným znalostem fyziky a chemie ničí plány zločincům. Anguse MacGyvera si zahrál Richard Dean Anderson (71), který byl idolem žen a role mu přinesla velkou slávu. Dnes už je v hereckém důchodu, přibral a kritizuje novou verzi seriálu, který z něj udělal hvězdu.

Richard Dean Anderson hrál Anguse MacGyvera dlouhých 7 let, role bývalého agenta z něj udělala velikou hvězdu a díky ní dostal i další příležitosti. Jeho herecká kariéra spočívala právě v seriálech, kromě kriminálky MacGyver také ve Hvězdné bráně.

Herectví už Anderson pověsil na hřebík a z někdejšího idola žen je dnes prošedivelý pán, který čas od času přijede promluvit s fanoušky na seriálové konvence. Na jedné z nich se nechal slyšet, že jen jedna nabídka by ho mohla přimět, aby se znovu postavil před kamery.

Větší vztah než k MacGyverovi si Richard Dean vybudoval k Hvězdné bráně. "Generála Jacka O'Neilla bych si zahrál hned znovu, neváhal bych ani sekundu. Náš scénárista je skvělý a talentovaný člověk, práce pod jeho taktovkou mě bavila," připustil herec na jedné z akcí.

Anderson dostal i nabídku, která ho nepříjemně zaskočila. V letošním roce se totiž MacGyver vrátil na obrazovky, modernizovaný a s novým hercem v hlavní roli. "Tvůrci mě oslovili, když testováním reakcí obecenstva zjistili, že seriál nepřitahuje diváky tak, jak si mysleli. Chtěli, abych si v něm zahrál, ale já jsem odmítl a jsem za to rád," řekl na konvenci v Kanadě původní představitel legendárního agenta a dodal, že se mu nová verze nelíbí.

Legendární MacGyver přiznal, že pokud by se k herectví po 8 letech vrátil, chtěl by na sobě nejdříve zapracovat. "Jsem strašně líný, musel bych se dostat do formy a samozřejmě shodit i pár kilogramů. Chtěl bych vypadat fit, ne jako oplácaný stařík," doplnil Richard Dean Anderson.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.