Legendární zpěvák a kat ze SuperStar. 10 zajímavých fotek Pavola Habery

Pavol Habera
Pavol Habera
Foto: Archiv Pavola Habery
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2020

Psal se rok 1988, komunismus se v Československu chýlil ke konci a stojaté vody tehdejší hudební scény rozbouřil Pavol Habera se svou skupinou Team. Držím ti miesto, Reklama na ticho nebo Boli sme raz milovaní patří mezi jeho největší hity. Také stojí za albem k pokračování filmu Fontána pre Zuzanu. Dnes je však Habera známý spíš jako nekompromisní kat ze SuperStar.

Pavol Habera není pouze zpěvákem, ale i textařem. Stojí za jedním z největších hitů Karla Gotta. Byl to právě rodák ze slovenského Brezna, kdo napsal slova k dosud oblíbené písničce Když muž se ženou snídá.

Se svou hudební skupinou Team vydal třináct desek a na kontě má dalších deset sólových alb, jež byla neméně úspěšná. Habera se usadil v Praze se supermodelkou Danielou Peštovou. Vychovávají spolu tři potomky.

SuperStar

Velkou etapou Haberova profesního života je rovněž SuperStar. Usedl nejenom ve všech šesti sezónách československé verze, ale za porotcovským stolem seděl už v roce 2004, kdy se show pod názvem Slovensko hledá SuperStar u našich východních sousedů, stejně jako u nás, vysílala vůbec poprvé.

Ani letos tak Habera v SuperStar nemohl chybět.

"Já vím, je to možná trochu kruté, když vypadne ze SuperStar váš favorit, ale důvod je jednoduchý - v tu chvíli se nám víc líbí někdo jiný. Jsme ve fázi, když už končí i opravdu dobří zpěváci a určitě to neznamená, že ve svém dalším hudebním životě nemají šanci zaujmout. Mají - a když ty svoje budete nadále podporovat, chodit na jejich koncerty a poslouchat jejich písničky, tak to pro ně bude vážně hodně znamenat. Tak jako pro každého zpěváka. A jinak klid - jak říká klasik: všichni jednou vypadneme," uklidňoval Habera diváky SuperStar, kteří se tak jako vždy rozhořčují nad některými verdikty poroty pěvecké soutěže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.