Lékař z nemocnice v Motole popřel, že by znásilnil 4 pacientky. Připustil ale, že jednu dráždil předmětem

Lékař zneužil pacientky.
Lékař zneužil pacientky.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

Pražský neurolog Martin Tomášek v pondělí u soudu popřel, že by znásilnil čtveřici svých pacientek z motolské nemocnice.

Expert na epilepsii před soudcem připustil, že jednu z žen dráždil vibrátorem a třem provedl vaginální vyšetření. Obžaloba uvedla, že k takovému jednání neměl důvod ani příslušné oprávnění. Každá z žen po lékaři žádá přes milion korun. Tomášek se hájí tím, že chtěl pacientkám pomoci, že jeho zájem byl čistě vědecký a že takto vyšetřil několik desítek žen, přičemž všechny s tím souhlasily. Šlo prý o komplexní vyšetření, při kterém například zjišťoval vliv antiepileptik na sexualitu.

Osahával je a jezdil po nahém těle

Neurolog, kterému hrozí až 10 let odnětí svobody, podle obžaloby mezi lety 2013 a 2015 znásilnil čtyři ženy. Během běžných plánovaných kontrol v Centru pro epilepsii neurologické kliniky Fakultní nemocnice Motol měl ženy osahávat na genitáliích, případně jedné z nich jezdil po nahém těle jednak nezjištěným předmětem a jednak vibrátorem.

Tomášek už byl za tyto činy souzen a dostal desetiměsíční podmínku, když Obvodní soud pro Prahu 5 a následně i odvolací soud prohlásil, že případ nejde označit jako znásilnění, ale spíše poškození cizích práv. Soud bude pokračovat na konci června.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.