Lenka Hornová o konci seriálu z lékařského prostředí: Dala jsem tomu 5 let života, říká

Lenka Hornová stojí za úspěchem seriálu Slunečná i konkurenční Ordinace
Lenka Hornová stojí za úspěchem seriálu Slunečná i konkurenční Ordinace
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Moderátorka, producentka a scénáristka Lenka Hornová (54) patří nepochybně k legendám ve svém oboru. Má za sebou řadu velmi úspěšných projektů a její perfektně odvedená práce se odráží na popularitě televizních seriálů, pod kterými je podepsána, a zároveň i na vysokých číslech divácké sledovanosti. Nedávno byla zveřejněna překvapující informaci o konci oblíbeného seriálu z lékařského prostředí, na kterém v minulosti spolupracovala, a pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, jak vnímá ukončení dlouhodobého projektu, na kterém v minulosti spolupracovala.

Lenka Hornová je významná mediální osobnost. Jako moderátorka, producentka a scénáristka má za sebou mnoho velmi úspěšných projektů a její jméno figuruje u názvů nejsledovanějších českých seriálů jako je z dřívějška například Ordinace v růžové zahradě a v současné době »primácká« Slunečná, kterou si televizní diváci zamilovali. Před pár dny však televize Nova oznámila konec seriálu Ordinace, což bylo nemilým překvapením nejen pro samotné tvůrce a herce, ale především pro diváky.

"Informace o ukončení Ordinace mě velmi překvapila. Seriál je stále ve velké kondici s ohledem na poměr/výkon/cena. Ta sledovanost lehce pod milion je pořád velmi dobrá, rozpočet je za ta léta optimalizovaný, takže televizi generuje určitě nemalé zisky. Takže pokud se nejedná pouze o nějakou PR taktiku či kampaň ve stylu kdy kapela ohlásí svůj konec a poslední koncert a pak koncertuje ještě deset let, tak ukončit fungující projekt na vrcholu považuju za hodně odvážné rozhodnutí. Všem, kteří se na Ordinaci podílejí, ať už to jsou mí přátelé, nebo ne, ale jsou to »televizáci«, kteří to dělají s nasazením a srdcem, přeju, aby tento konec byl zároveň i novým začátkem," vyjádřila se Lenka Hornová pro ŽivotvČesku.cz.

"Když jsem přešla na Primu, samozřejmě jsem se snažila Ordinaci porazit. Nebylo v tom určitě nic osobního, je to zkrátka pracovní výzva. Přirovnala bych to ke sportovcům, kteří se snaží zvítězit pod jiným týmem. A ve chvíli, kdy se to Slunečné podařilo, jsem měla pochopitelně radost. Ale nevnímala jsem to tak, že jsme s Ordinací soupeři na trati, co by si uřízli nohu," řekla nejúspěšnější česká producentka, scénáristka a moderátorka Lenka Hornová pro ŽivotvČesku.cz.

Seriál Ordinace v růžové zahradě představuje kus jejího života a vzpomíná na něj ráda. "S Ordinací jsem strávila více jak pět let života. Tu práci jsem dělala s nasazením, věnovala jsem jí kus srdce. Mnozí, kteří se na seriálu podíleli, jsou tam doposud a mnoho z nich patří také mezi mé přátele," dodala Lenka Hornová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.