Lenka Kořínková v kuchařské soutěži. Holka z porcelánu se změnila skoro k nepoznání

Herečka Lenka Kořínková
Herečka Lenka Kořínková
Foto: se souhlasem FTV Prima

Herečka Lenka Kořínková (65) se proslavila ve filmu Holky z porcelánu a za svou kariéru si zahrála v řadě úspěšných snímků i seriálů. V poslední době je především autorkou knih o zdravé stravě a proto nebylo velkým překvapením, když se objevila v kulinářské soutěži vysílané na tuzemské komerční stanici. Její proměna s postupem času je znatelná a přístup k vaření vůbec neodpovídá tomu, že by měla soutěž amatérských kuchařů vyhrát či se jí vůbec účastnit.

Lenka Kořínková byla filmovou hvězdou hlavně v 70. letech, poté se z obrazovek víceméně stáhla a zahrála si už jen v pár filmech a seriálech. Nyní je především autorkou knih o zdravé stravě a proto se účastní tématického týdnu kulinářské soutěže, který se zaměřuje právě na tento typ jídla.

Proměna Lenky je po letech výrazná a její slova jsou zvláštní. "Já nepotřebuju bydlet, mě nábytek obtěžuje," uvedla kdysi úspěšná herečka. "Moc jsem se do pořadu nehrnula," přiznala ve své epizodě. "Nebudu svou účást v pořadu komentovat," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Kořínková, která je známá také tím, že se živí jako lektorka angličtiny.

"Všechno dělám pro sebe, stravování dělám pro sebe. Ve svých letech vážím jako ve 30," vysvětlila štíhlá Kořínková, která si dnes libuje v různobarevném oblečení a nosí dlouhé vlasy s ofinou.

V pořadu dala Lenka jasně najevo, co má ráda, co ne a co jí vadí. "Neřídím se tím, co je zdravé. Komu to nechutnalo, okamžitě mi to řekněte, hned," řekla například rázně. V ostatních soutěžících nezanechala zrovna přívětivý dojem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.