Lenka Láskorádová z Harryho Pottera: Evanna Lynch promluvila o poruše příjmu potravy

Evanna Lynch si zahrála Lenku Láskorádovou v Harry Potterovi
Evanna Lynch si zahrála Lenku Láskorádovou v Harry Potterovi
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2021

Herečku Evannu Lynch (29) pojí s kouzelnickým světem Harryho Pottera a britskou autorkou knižní předlohy J. K. Rowlingovou (55) více než jen role malé podivínky Lenky »Střelenky« Láskorádové v celosvětově úspěšné filmové sérii, která si získala miliony fanoušků. Ke své nejslavnější roli má herečka velmi blízký vztah a pomohla jí dostat se z problémů, které měla v minulosti.

Evanna Lynch je herečka s irskými kořeny, která vyrůstala s rodiči a třemi sourozenci v malé vesničce Termonfeckin v irském hrabství Louth. Už jako dítě si zamilovala kouzelnický svět v knihách o čarodějném učni Harry Potterovi a samotné autorce J. K. Rowlingové dokonce posílala dopisy. V jedenácti letech začala mít problémy s poruchou příjmu potravy a musela být hospitalizovaná v nemocnici. "Každý, kdo měl poruchu příjmu potravy, ví, že přebírá kontrolu nad životem. Začala jsem psát J. K. Rowlingové a ona mi odepsala. Staly jsme se kamarádkami," řekla Evanna Lynch v rozhovoru pro magazín Insider.

Vždycky si toužila zahrát ve filmech o slavném kouzelníkovi, a proto se v doprovodu otce Donala zúčastnila konkurzu na roli Lenky Láskorádové, který se konal v Londýně. Zájemkyň bylo neuvěřitelných patnáct tisíc. Ale blondýnka nakonec všechny úspěšně porazila. "To, že jsem si zahrála v Harry Potterovi, mi změnilo život. Dokázalo mi to, že můžu vytvořit něco, co předám světu. Lenka mě hodně inspirovala. Myslím si, že mnoho mých problémů vzniklo proto, že jsem si cítila divná a její postava mě přiměla na to nahlížet tak, že »divnost« je v pořádku a ve skutečnosti mě posiluje," popsala spojení s rolí bradavické studentky a čarodějky v televizní show známé moderátorky Lorraine Kelly (61).

Irská herečka ze čtrnáctiletého děvčete, kdy ztvárnila Lenku Láskorádovou, dospěla v krásnou mladou ženu, která v příštím roce oslaví kulaté třicáté narozeniny. Mimo jiné je také velmi aktivní bojovnicí za práva zvířat. "Když čtu věci, které mě rozčilují, mám pocit, že se ve mně probouzí duch nebelvírského hrdiny," dodala Lynch, která je blízkou kamarádkou herecké kolegyně Bonnie Wright (29), představitelky Ginny Weasleyové.

Byla milována nejen svým národem, ale celým světem. Princezna Diana (†36), celým jménem Di...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu