Reklama:

Leona Šenková promluvila o SuperStar. Za nás to ještě mělo úroveň, hodnotí

Zpěvačka Leona Šenková
Zpěvačka Leona Šenková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2021

Zpěvačka Leona Šenková (28) patří mezi umělce, kteří se proslavili díky účasti v talentové soutěži. V době, kdy soutěžila v SuperStar, byla porota ještě v jiné sestavě, z té dnešní zažila pouze Paľa Haberu (59). Dnes se jí příliš nelíbí, jakým směrem se soutěž ubírá. "Přijde mi neprofesionální v tom, že tam usedají lidé, kteří by měli být motivací pro mladou generaci a oni si ze soutěžících dělají spíš legraci a zesměšňují je," řekla Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Pěvecká soutěž SuperStar je mezi diváky oblíbená už dlouhá léta. Od roku 2004 jí prošla celá řada talentovaných lidí, z nich někteří upadli v zapomnění a jiným se podařilo vybudovat úspěšnou hudební kariéru. I v porotě se od počátků soutěže vystřídalo množství slavných osobností, nyní v ní sedí Paľo Habera (59), Monika Bagárová (27), Marián Čekovský (44), Patricie Pagáčová (32) a Leoš Mareš (45). Tuto sestavu bývalá účastnice Leona Šenková příliš neoceňuje.

Reklama:

"Nechci se dotknout poroty, proti nikomu nic nemám, ale přijde mi neprofesionální v tom, že tam usedají lidé, kteří by měli být motivací pro mladou generaci a oni si ze soutěžících dělají spíš legraci a zesměšňují je. Kolikrát jsem viděla, že vyhodili někoho s dobrým hlasem, ale pak přišla nějaká holčina, která kňourala a šla dál. Chtěla bych, aby se ta soutěž vrátila do nějaké úrovně s lidmi jako byl Eduard Klezla, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a další takoví umělci. Mezi ně počítám i pana Haberu, protože ten je legendou a je to výborný textař," řekla pro ŽivotvČesku.cz Leona Šenková.

Podle zpěvačky by členové poroty měli být hudebními vzory. "Děvčata jsou v porotě spíš na ozdobu. Kdybych tam teď přišla, tak bych si od nich nenechala poradit ohledně hudby. Pro mě by motivací a vzorem nebyly. Já proti nim nic nemám, s Monikou jsem byla v jedné soutěži, ale není to pro mě pěvecký vzor. Proti Patricii taky nic nemám, my spolu děláme jednu akci a je to fajn holka, ale též je to jako kdybych šla do poroty herecké soutěže. Většinou zpěvák umí i hrát a naopak, jsme komedianti pro všechno, ale stejně je vždy jedna věc, která nám jde nejlépe a té bychom se měli držet," vysvětlila svůj názor Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

Někdo by mohl říct, že Leona Šenková kritizuje soutěž, díky které se proslavila. To vysvětluje tím, že tehdy byla jiná. "Je pravda, že tahle soutěž mi velice pomohla. Šla jsem do ní s tím, že ukážu národu, že mám hlas a jsem za ni vděčná. Těší mě, že jsem tehdy mohla být součástí, poznala jsem díky tomu věci dobré i zlé. Za nás to ale ještě mělo úroveň, porota byla kvalitní. Seděl tam Ondřej Hejma, Dara Rolins, která zpívá od dětství, Marta Jandová, která také zpívá celý život a pak pan Habera," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Osobitá zpěvačka s jedinečným hlasem se sice dnes pouze zpěvem neživí, ale i nadále vystupuje na velkých akcích. Jedna z těch nejdůležitějších ji čeká v prosinci. "Pořádáme akci pro děti z dětských domovů pod záštitou spolku Charita dětem. Budeme 11. prosince v Letňanech dělat událost pro děti i dospělé, kde budu jako předskokanka Petra Koláře," dodala Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: