Leonardo DiCaprio slaví narozeniny. Kvůli špatné radě manažera mohl skončit s otřesným pseudonymem

Leonardo slaví 46. narozeniny
Leonardo slaví 46. narozeniny
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2020

Herec, environmentalista a jeden z nejžádanějších mužů Hollywoodu. To vše a mnohem víc je Leonardo DiCaprio, který slaví 46 let na tomto světě. Hvězdou se stal už jako dítě a cestu slávy mu vyšlapávala řada manažerů. Je velké štěstí, že všech jejich rad nedbal, pokud by je na slovo poslouchal, vystupoval by dnes pod příšerným pseudonymem.

Leonardo DiCaprio se narodil v roce 1974 a už o 10 let později ho znala celá Amerika. Tehdy ještě nebyl idolem žen, byl ale idolem malých dívek, které ho vídaly v dětských seriálech. Dospělí se pak rozplývali nad jeho roztomilostí hlavně v sitcomech.

Leo se narodil v Kalifornii rodičům, kteří mají kořeny v Itálii, Německu a v Rusku. Právě italský původ se odrazil i na jeho příjmení, které mu manažer chtěl nechat už jako dítěti změnit. Křestní jméno Leonardo mu také připadalo moc dlouhé a chtěl ho zkrátit.

Když bylo Leonardovi 10 let, manažer mu poradil, aby vystupoval pod pseudonymem, který se bude americkému publiku víc líbit a lépe vyslovovat. Vymyslel jméno Lenny Williams a očekával, že u klienta bude mít úspěch. To zamítl nejen sám malý DiCaprio, jasně proti byli i jeho rodiče. Ti i po rozvodu měli na mysli hlavně prospěch svého syna.

Příběh jména

Tomu, že DiCapriovi rodiče zatrhli, aby vystupoval pod pseudonymem, se nelze divit. Jméno Leonardo si nevyhlédli jen tak v kalendáři, vybrali ho na základě krásného zážitku.

Když se herec teprve chystal ke svému příchodu na svět, jeho rodiče společně navštívili muzeum umění v Itálii. Právě během exkurze ucítila matka první kopnutí, přímo při prohlížení obrazu od DaVinciho. V tu chvíli bylo o křestním jménu jasno.

Láska k umění

Stejně jako jeho rodiče, i Leonardo DiCaprio si k umění vybudoval silný vztah a finančně podporuje spolu s rodinou rovnou několik uměleckých odvětví. Těžce vydělané peníze investuje také do organizací působících v oblasti ekologie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.