Leoš Mareš se stal potřetí otcem. Manželka Monika mu přivedla na svět miminko. Záhada je kolem pohlaví. Moderátor zveřejnil jen obrázek

Leoš Mareš s manželkou Monikou
Leoš Mareš s manželkou Monikou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2022

A je to. Tak oznámil moderátor Leoš Mareš (45), že mu jeho manželka Monika Marešová přivedla na svět dlouho očekávaného potomka. Stalo se tak krátce poté, co pyšná maminka oslavila v pondělí své jednačtyřicáté narozeniny. Březen je tak pro ni velmi výjimečným měsícem. Narození miminka moderátor oznámil zveřejněním obrázku na sociální síti, kde je rozbitá skořápka vajíčka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila vrchní sestru gynekologicko-porodnického oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze ohledně termínu.

Leoš Mareš těhotenství své osudové ženy oznámil loni v říjnu poměrně vtipně, když zveřejnil obrázek na svém Instagramu, na němž byl čáp. V popisku pak použil slavnou hlášku z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny ve znění: »Klokan přiletí v březnu«.

Už dříve manželé uvedli, že ohledně pohlaví dítěte se nechají překvapit až do samotného porodu. To zatím ani po narození dítěte nezveřejnili. Není tak známo, zda se narodila holčička, nebo chlapeček. Podobně tomu je logicky i se jménem pro potomka. Pro Moniku je role maminky premiérou, Leoš má z předchozího manželství dva syny - Matěje a Jakuba.

Protože pro Moniku Marešovou je březen skutečně významným měsícem, kdy slaví narozeniny a bude je v něm slavit i její potomek, redakce ŽivotvČesku.cz zjišťovala, zda kalendářní měsíc, z obecného hlediska, může mít nějaký vliv na samotný porod.

Vrchní sestra gynekologicko-porodnické části Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Daniela Šimonová vysvětlila, že ne, ale dříve byly zejména letní měsíce pro maminky v porodnicích náročnější. "Zda má na narození dítěte vliv roční období či měsíc, tak v tom rozdíly nejsou. Jediné, co dříve bylo náročnější, byl porod v letním období, kdy sály nebyly klimatizované a teplota v nich byla vyšší. Náročnější to tedy pro ženu bylo v samotném prožitku či pocitově, jinak ne," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Daniela Šimonová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.