Letiště v Praze v pohotovosti kvůli nouzovému přistání. Záchranáři museli k letadlu v ochranných oblecích

Letadlo
Letadlo
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2020

Pražské Letiště Václava Havla muselo být v pondělí okolo 13. hodiny v pohotovosti. Nouzově na něm přistálo letadlo z Velké Británie. Důvodem byl špatný zdravotní stav jednoho z pasažérů. Záchranáři uvedli, že jeho stav byl vážný. Kvůli tomu, že letadlo startovalo z rizikové oblasti v souvislosti s koronavirovou epidemií, museli zasahovat v ochranných oblecích.

Letadlo směřovalo ze skotského Glasgow do Budapešti. Jedno z cestujících se na palubě zdravotně přitížilo. Stroj tak přistál na Letišti Václava Havla v Praze. "Šlo o takzvaný medical divert, tedy odklon letadla z důvodů zdravotních potíží někoho na palubě," uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň pro portál TN.cz

Po nouzovém přistání se k letadlu dostavily záchranné složky. Hasiči ruzyňského letiště a pražští záchranáři. "Jeden z cestujících měl zdravotní indispozici, nebylo to ale podle mých informací nic závažného," sdělil pro portál mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Záchranáři pasažéra ošetřili a následně přepravili do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. "Protože to byl let z rizikové oblasti, zasahovali záchranáři ve speciálních ochranných oblecích," doplnil Franěk s tím, že pacient byl cizinec a další podrobnosti o něm nezná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.