Letitá záhada Josefa Klímy, který slaví 70. narozeniny. Nevím, který den jsem se narodil, říká

Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Foto: nextfoto.cz

Investigativní reportér, vynikají scénárista a respektovaný spisovatel Josef Klíma slaví své životní jubileum. I pro něj je čas nezastavitelný a dnes (pátek) si s nejbližšími připije ke svým sedmdesátým narozeninám. "Mně už jde hlavně o to zdraví. Paradoxem je, že nevím přesně, kdy jsem se narodil," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který se v roli novináře nikdy nebál postavit tváří v tvář lidem za hranicí zákona.

Kariéra Josefa Klímy je brilantní a rozhodně tvrdě vydřená. Zároveň ověnčená mnoha cenami za práci, ve které se stavil na stranu spravedlnosti.

Dnes slaví své 70. narozeniny a jednoznačně nepatří do starého železa. Naopak stále se svou prací baví. Důkazem toho je, že na portálu SeznamZprávy uvádí pořad Záhady Josefa Klímy.

Oslavu chystá v komorním duchu s nejbližšími. Co je zajímavostí, že sám přesně neví, který den se narodil. "Nevím, jestli jsem se narodil 18. března ve 23:55, nebo 20. března ve 00:05. Co vím, tak maminka po mém narození údajně požádala gynekologa, aby zápis posunul o pět minut, abych se oficiálně narodil 19. března na Josefa, protože to neslo takovou symboliku a líbilo se to rodičům," řekl pro ŽivotvČesku.cz respektovaný reportér, který roky pátrá, který den je opravdu ten, kdy se poprvé podíval na svět. Zatím je to ale i pro něj samotného záhada.

Josef Klíma je nositelem novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky (2006) a Ceny Jana Beneše (2009). Získal 5 ocenění TýTý v někdejší anketě za osobnost televizní publicistiky, jednou jako absolutní vítěz.

Kdo žije v srdci, neumírá. To je motto, které má na hrobě František Mrázek. Jeho životní p...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.