Letní dovolenková sezóna končí. Mluvčí cestovní agentury řekla, které exotické destinace jsou nyní populární

Cestování - Ilustrační snímek
Cestování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2021

Sezóna letních dovolených se pomalu blíží ke konci. Například v Chorvatsku a Bulharsku už brzy nebude počasí vhodné na opalování a koupání a klienti cestovních kanceláří a agentur už začínají kupovat zájezdy do exotiky. Z oblíbených podzimních destinací zatím jednoznačně vede Egypt. "Češi rádi tráví podzim a zimu v teple a teď jsou natěšení, protože loni těch destinací nebylo tolik. Řekla bych, že zájem bude větší s každou další možností, která se otevře," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Prozradila, o které destinace je největší zájem a které se otevírají.

"Teď bude pomalu končit Chorvatsko s Bulharskem, tedy země, kde už není moc teplo. V Řecku a Turecku se dá koupat i v říjnu, ty ještě chvíli zůstanou. Pak se zájem začne víc stáčet do exotiky," popsala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková, jak vypadá závěr sezóny letních dovolených. Na podzim a v zimě budou dále v oblibě některé destinace, které Češi rádi navštěvují i v létě, přidá se ale více exotických zemí.

"Určitě zůstane Egypt, ten je na druhém místě i v létě a od podzimu je v poměru cena/kvalita nejlepší, je tam celoročně teplo, takže bude určitě na špičce. Pak Spojené arabské emiráty, které se společně s Maledivami a Dominikánskou republikou z exotiky prodávají nejvíce. Také Tunisko už není černé, je červené, takže lidé tam mohou bez karantény a očkovaní i bez pětidenní samoizolace. Zájem tedy určitě také poroste," vylíčila Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz, o jaké destinace mají lidé na podzim zájem.

Některé exotické destinace už jsou otevřené, další se teprve otevírat budou. Očkovaní budou mít při cestování do těchto zemí nespornou výhodu. "Od prvního října se může na Mauricius, tam už také začínají prodeje. Musíme čekat, jak se exotické destinace budou otevírat. Pro očkované je dostupný také Omán, který byl před covidem velice oblíbený," vypočítala mluvčí cestovní agentury Invia pro ŽivotvČesku.cz oblíbené exotické destinace.

"Češi rádi tráví podzim a zimu v teple a teď jsou natěšení, protože loni těch destinací nebylo tolik. Řekla bych, že zájem bude větší s každou další možností, která otevře. Každý rok je velký zájem i o Vánoce a Silvestr v exotice, takové zájezdy jsou o něco dražší, ale obecně exotika už není tak drahá, je dostupná. Například Maledivy jsou občas na stejné ceně jako lepší zájezd do Řecka," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Andrea Řezníčková, jak se u exotických destinací pohybují ceny.

Klienti si zájezdy vybírají také podle toho, o jak velkou exotiku stojí. "Egypt a Tunisko jsou ideální pro klienty, kteří nechtějí tu opravdovou exotiku. Jsou to podobné destinace s velkými resorty a all-inclusive. Pak Spojené arabské emiráty jsou taková poloexotika a hodně letí i karibské destinace a Asie," dodala mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.