Letní dovolenou si lidé plánují podle počasí. Meteoroložka řekla, zda bude teplejší červenec, nebo srpen

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Je logické, že lidé si vybírají dovolenou na dny, ve kterých mají šanci na příznivé počasí. Podle sezónních modelů ideální čas na letní dovolenou v České republice nastane na přelomu července a srpna. "Já bych navrhovala s dovolenou počkat na přelom července a srpna, nebo přímo na začátek srpna," doporučila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Jaro v roce 2021 je nezvykle chladné a deštivé a na tropická vedra stále čekáme. Ani během června nebudou denní teploty přesahovat hranici 30 stupňů Celsia, spíše se k ní jen těsně přiblíží. Na detailní předpověď na prázdniny je ještě brzo, ale sezónní modely napovídají, že nejlepší počasí by mělo být na přelomu července a srpna.

"Podle sezónních modelů by červenec měl být srážkově i teplotně průměrný. V červenci bývá počasí méně stabilní, než co se týče srpna. První dekáda července přináší daleko více srážek, protože podle statistik do toho období ještě zasahuje Medard," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Sezonní modely také ukazují, že jestli nějaký z těch tří letních měsíců dosáhne kladné odchylky od normálu, tak to bude srpen. Bude to ale odchylka o jeden stupeň Celsia. Srpen přináší stabilní charakter počasí, ale zase už studené noci, protože se prodlužují. Takže já bych navrhovala s dovolenou počkat na přelom července a srpna, nebo přímo na začátek srpna," dodala expertka na počasí s tím, že tropy do Česka během prázdnin nakonec dorazit mohou, i když tomu zatím nic nenasvědčuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.