Letní hodnoty se udrží i v posledním zářijovém týdnu, teploměry ukáží až 27 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2023

"Poslední zářijové dny nás ještě zahřejí. V místech se slunečnou oblohou budou v příštím týdnu nejvyšší odpolední teploty stoupat až k 27 °C," uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a zároveň vypracovala detailní předpověď počasí na celý týden.

pondělí bude jasno až polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledne. Ranní teploty 9 až 4 °C. Denní teploty 20 až 24 °C, při nízké oblačnosti kolem 16 °C.

úterý je možné se připravit na jasno až polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízkou oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledne. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 23 až 27 °C, při nízké oblačnosti kolem 16 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledne. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 23 až 27 °C, při nízké oblačnosti kolem 16 °C.

Ve čtvrtek bude počasí psát stejný scénář jako předchozí den, tedy jasno až polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledne. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 23 až 27 °C, při nízké oblačnosti kolem 16 °C.

V pátek bude zpočátku dne polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od západu přibývání oblačnosti a postupně déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu lze očekávat oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V neděli bude polojasno, po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.