Letní tábory budou. Předseda Asociace dětské rekreace vysvětlil, co může být jediný problém

Dětský tábor – ilustrační snímek
Dětský tábor – ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

V reakci na dopis poslance Dominika Feriho (24) se ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) nechal slyšet, že vzhledem k aktuální epidemické situaci není možné v tuto chvíli stanovit podmínky, za kterých bude možné uskutečňovat letní dětskou rekreaci. Příprava táborů je ale už v plném proudu a přestože aktuálně není jasné, jaká opatření bude potřeba ve střediscích dodržovat, zájem o ně neklesl. "Možná, že budou děti muset být testované, jako je tomu třeba ve škole. O tom bychom s ministerstvem rádi mluvili," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka.

Letní prázdniny se blíží mílovými kroky a přestože je už duben, stále ještě není jasné, za jakých podmínek bude možné uskutečnit letní dětskou rekreaci. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v reakci na dotaz Dominika Feriho uvedl, že aktuálně není možné ani určit datum rozhodnutí.

"Tábory se připravují normálně a všichni počítají s tím, že budou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka a dodal, že se počítá s tím, že opatření budou víceméně stejná jako v loňském roce.

V letošním roce se nabízí i možnost, že podmínkou ke vstupu na dětský tábor bude negativní test na koronavirus. "Možná, že děti budou muset být testované, jako je tomu třeba ve škole. O tom bychom s ministerstvem rádi mluvili, zda bude testování potřeba a jak by probíhalo," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz předseda ADR.

Přestože jsou protiepidemická opatření stále přísná a nikdo nemůže tušit, jaká bude covidová situace v létě, přihlášky organizátorům chodí. "Zájem o tábory neklesl. Děti jsou dlouho doma a chtějí do kolektivu. Rodiče samozřejmě mají různé dotazy, ale že by se báli děti přihlásit, to ne," okomentoval zájem o pobyty pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Topinka.

V úterý v pražské nemocnici zemřel sedmiletý chlapec, který tam byl převezen z koupaliště ...

Na letních táborech děti tráví většinu svého času ve venkovních prostorech, proto by se jich koronavirus neměl nijak výrazně dotknout. "Není důvod, aby epidemie ovlivnila tábory, jsou v přírodě. Děti jsou stejně většinou venku, jediný teoreticky úzký bod je stravování, ale to se dá rozhodit tak, aby jídelna nebyla plná, například aby bylo obsazeno 50 % kapacity," doplnil pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.