Letní tábory budou. Předseda Asociace dětské rekreace vysvětlil, co může být jediný problém

Dětský tábor - ilustrační snímek
Dětský tábor – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

V reakci na dopis poslance Dominika Feriho (24) se ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) nechal slyšet, že vzhledem k aktuální epidemické situaci není možné v tuto chvíli stanovit podmínky, za kterých bude možné uskutečňovat letní dětskou rekreaci. Příprava táborů je ale už v plném proudu a přestože aktuálně není jasné, jaká opatření bude potřeba ve střediscích dodržovat, zájem o ně neklesl. "Možná, že budou děti muset být testované, jako je tomu třeba ve škole. O tom bychom s ministerstvem rádi mluvili," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka.

Letní prázdniny se blíží mílovými kroky a přestože je už duben, stále ještě není jasné, za jakých podmínek bude možné uskutečnit letní dětskou rekreaci. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v reakci na dotaz Dominika Feriho uvedl, že aktuálně není možné ani určit datum rozhodnutí.

"Tábory se připravují normálně a všichni počítají s tím, že budou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka a dodal, že se počítá s tím, že opatření budou víceméně stejná jako v loňském roce.

V letošním roce se nabízí i možnost, že podmínkou ke vstupu na dětský tábor bude negativní test na koronavirus. "Možná, že děti budou muset být testované, jako je tomu třeba ve škole. O tom bychom s ministerstvem rádi mluvili, zda bude testování potřeba a jak by probíhalo," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz předseda ADR.

Přestože jsou protiepidemická opatření stále přísná a nikdo nemůže tušit, jaká bude covidová situace v létě, přihlášky organizátorům chodí. "Zájem o tábory neklesl. Děti jsou dlouho doma a chtějí do kolektivu. Rodiče samozřejmě mají různé dotazy, ale že by se báli děti přihlásit, to ne," okomentoval zájem o pobyty pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Topinka.

Na letních táborech děti tráví většinu svého času ve venkovních prostorech, proto by se jich koronavirus neměl nijak výrazně dotknout. "Není důvod, aby epidemie ovlivnila tábory, jsou v přírodě. Děti jsou stejně většinou venku, jediný teoreticky úzký bod je stravování, ale to se dá rozhodit tak, aby jídelna nebyla plná, například aby bylo obsazeno 50 % kapacity," doplnil pro ŽivotvČesku.cz předseda představenstva Asociace dětské rekreace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.