Léto si dá na chvíli pauzu. Teploty budou silně padat dolů. Kde se rtuť teploměru zastaví, určila konzultantka počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2022

Konec týdne bude ve znamení chladnějšího severozápadního proudění. "Teploty v ČR tak k vodě lákat nebudou. Zůstávat budou hluboko pod letní hranicí. Místy je potřeba počítat s přeháňkami, po ránu s mlhami," uvedla pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi do konce týdne konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude přes území ČR přecházet od severozápadu frontální systém - budou potřeba deštníky. "V Čechách už bude od rána zataženo až oblačno, postupně na většině území s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku dne až polojasno a přibývání oblačnosti až během odpoledne, přeháňky pouze ojediněle. Teploty v Čechách mezi 17 až 21 °C, na východě území až 24 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V pátek bude oblačno až polojasno, během dne ojediněle přeháňky. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle v severní polovině území místy přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.