Uplyne 43 let od premiéry snímku Modrá laguna. Herečka Brooke Shieldsová ukázala, jak vypadá dnes. Překvapuje mladistvým vzhledem

Herečka Brooke Shieldsová ve filmu Modrá laguna
Herečka Brooke Shieldsová ve filmu Modrá laguna
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2023

Psal se rok 1980, když se na plátna kin dostal dnes už legendární snímek Modrá laguna. Hlavní roli dívky Emmeliny ve filmové klasice s romantickou dějovou linkou ztvárnila hollywoodská herečka Brooke Shieldsová (58). Při pohledu na její snímky na Instagramu je ale zřejmé, že v boji s časem se jí velmi dobře daří a ze své krásy prakticky nic neztratila. Americký zpravodajský web BuzzFeed News nedávno upozornil na dokument, v němž se herečka mimo jiné kriticky zamýšlí nad režisérem filmu Randalem Kleiserem.

Brooke Shieldsové bylo v době natáčení snímku pouhých 14 let. Dívku Emmelinu si zahrála po boku Christophera Atkinse, který je o čtyři roky starší a ztvárnil roli Richarda.

Filmové dílo se v minulosti setkalo s kritikou kvůli scénám s dětskou nahotou – herečka totiž tráví relativně velkou část děje bez oblečení, přesněji jen vlasy jí zakrývají ňadra.

Sama Brooke Shieldsová si to, jak je prezentována a vnímána, řadu let neuvědomovala. Portál BuzzFeed News však herečku cituje v rámci jejího kritického postoje ohledně toho, že režisér Kleiser se rozhodl snímek marketingově prodat jako »sexuální probuzení herečky«, která oproti tomu podle svého vyjádření nebyla v době natáčení »nijak v kontaktu se svou sexualitou«.

Neotřelá krása na druhou stranu přinesla tehdy mladé herečce řadu filmových a modelingových nabídek. I když měla s oběma odvětvími nějaké zkušenosti, díky roli v Modré laguně na sebe výrazně upozornila a otevřel se jí svět nových možností.

Půvabná rodačka z Manhattanu, jež je vysoká úctyhodných 183 centimetrů, se i po více než čtyřiceti letech od uvedení snímku udržuje ve skvělé fyzické kondici a pravidelně cvičí Ashtanga jógu - proto její aktuální vzhled působí, že je výrazně mladší. 

Před necelými třemi lety se herečce stala nehoda, když během tréninku v newyorské tělocvičně vyletěla z balanční desky a při dopadu si zlomila stehenní kost. "Připadalo mi, jako by všechno bylo zpomalené. Pak jsem začala křičet. Nikdy jsem takhle nekřičela, a dokonce ani u porodu. Jediné, co jsem si mohla říkat, bylo to, že cítím prsty na nohou, protože jsem se nemohla hýbat a chtěla jsem si být jistá, že nejsem ochrnutá, " popsala v rámci rozhovoru pro magazín People s tím, že následně musela podstoupit několik operací. Ze snímku, který Brooke Shieldsová umístila na svůj sociální profil, je zřejmé, že ani traumatický zážitek se na jejím zevnějšku nijak nepodepsal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.