Letošní první odložené miminko: Chlapeček dostal jméno Tobiáš. Co měl u sebe, popsal zakladatel babyboxů Ludvík Hess

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2022

První pátek roku 2022 přinesl první odložené miminko letošního roku. V babyboxu v Písku byl odpoledne krátce po třetí hodině nalezený chlapeček. "Byl pečlivě oblečený a podle přiloženého rodného listu zdravotníci zjistili, jak se jmenuje, kdy a kde se narodil," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Sedmnáctým a zároveň posledním odloženým děťátkem roku 2021 se stala holčička, která byla nalezena v babyboxu v Teplicích dne 28. prosince. Novorozené miminko bylo v klimatizované schránce nalezeno zdravotnickým personálem, přikryté bylo modrou dekou s andělíčky. Další dítě bylo do babyboxu odloženo o několik dní později, přesto už v jiném roce.

"V pátek 7. ledna 2022 v 15:18 vstoupil do nového života píseckým babyboxem malý romský kluk. Byl pečlivě oblečený a podle přiloženého rodného listu zdravotníci zjistili, jak se jmenuje, kdy a kde se narodil. Říkejme mu Tobiáš a napišme, že se narodil 20. prosince," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess.

Malý Tobiášek se stal celkem 232. odloženým děťátkem a 105. odloženým chlapečkem. Vzhledem k přiloženému rodnému listu Ludvík Hess předpokládá, že Tobiáškem a jeho osudem se bude Orgán sociálně-právní ochrany dětí intenzivněji zabývat.

"Možná se stane předmětem několikaletého opatrovnického řízení. Možná se pro něho maminka vrátí, jako se to stalo v minulém roce u romského klučíka odloženého ve Strakonicích. Podstatné je, že je v péči zdravotníků, v teple a nakrmený," dodal Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.