Letošní sezóna je mimořádně příznivá, říká předseda Svazu vodáků. Popsal stav vod a zhodnotil nebezpečí pití alkoholu

Vodáctví – ilustrační foto
Vodáctví – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Přestože letos jsou možnosti cestování do zahraničí lepší než v loňském roce, mnoho lidí se rozhodlo strávit dovolenou v tuzemsku. Obzvláště vodáci si ji mohou užít nadmíru, neboť díky pravidelným srážkám a teplotám, které nejsou dlouhodobě tropické, jsou podmínky k dovolené na vodě ideální. "Z hlediska běžného vodáka je letošní sezóna mimořádně příznivá," řekl pro ŽivotvČesku.cz předseda Svazu vodáků České republiky (SVČR) Libor Polák. Promluvil také o nešvaru pití alkoholu na vodě.

"Koronavirus situaci zcela jednoznačně ovlivnil, je daleko větší zájem o tuzemské dovolené, pod které spadá i dovolená na vodě," řekl pro ŽivotvČesku.cz předseda Svazu vodáků České republiky Libor Polák začátkem června. Tehdy ještě nebylo jasné, zda na Česko, stejně jako v předchozích letech, neudeří vlna veder. Ta vodáckou sezónu negativně ovlivňovala, vody bylo v některých tocích tak málo, že nebyly sjízdné.

Červenec byl bohatý na srážky a tropických dnů mnoho nebylo. Tyto faktory letošní sezónu pozitivně ovlivňují. "Z hlediska běžného vodáka je letošní sezóna mimořádně příznivá. Máme dost srážek, v řekách se valí spousta vody a pakliže vodák nepřeceňuje svoje síly, je to optimální sezóna na to, užít si na vodě spoustu zábavy," popsal prázdninové podmínky pro vodáky pro ŽivotvČesku.cz Libor Polák.

Zatímco v předchozích letech vodáky trápil nedostatek vody, kvůli kterému museli dokonce i měnit plánované trasy, letos mají možnosti takřka neomezené. "Obecně je vody dostatek, někde až přespříliš. Ale v globálu se dá říct, že letošní vodácká sezóna je výrazně nadprůměrná," upřesnil předseda Svazu vodáků České republiky pro ŽivotvČesku.cz letošní stav vod.

Napětí mezi hudebníkem Felixem Slováčkem (78) a jeho manželkou Dagmar Patrasovou (65) v lé...

V roce 2019 poslanci schválili, že vodákům bude na většině řek tolerováno půl promile alkoholu v krvi. Popíjení alkoholických nápojů je pro mnohé vodáky neodmyslitelnou součástí dovolené, podle předsedy SVČR by se ale tolerovat nemělo. "Já jsem dlouhodobě velkým oponentem všech aktivit spojených s nenulovou tolerancí. Pít na vodě je nebezpečná věc, následky mohou být fatální," dodal předseda Svazu vodáků České republiky Libor Polák pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu