Lex z Jurského parku: Ariana Richardsová je krásná »čtyřicátnice«, která slaví úspěchy jako malířka

Herečka Ariana Richardsová
Herečka Ariana Richardsová
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2021

Kultovním sci-fi snímkem oscarového režiséra Stevena Spielberga (74) zůstává mimo jiné Jurský park, ve kterém na začátku 90. let zazářila americká herečka Ariana Richardsová (41). Zahrála si mladou dívku Alexis »Lex« Murphyovou, která se společně s bratrem ocitne na prahu boje o vlastní život v prostředí přírodního parku s prehistorickými zvířaty. Z kdysi blonďaté slečny vyrostla dospělá žena, která se rozhodla s hereckou kariérou skončit, ale v umělecké branži zůstala.

Celým jménem Ariana Clarise Richardsová se objevila už v roce 1987 v thrilleru Into the Homeland, ale životní nabídka přišla až na začátku 90. let – byla obsazena do role Alexis Murphyové, vnučky zakladatele prehistorického parku s žijícími dinosaury, multimilionáře Johna Parkera Hammonda.

"Je to film, který když vyšel, oslovil hodně lidí. Bylo mi tehdy 12 let, během natáčení 13. Nebyla jsem připravená na to, že mě bude poznávat obrovské množství lidí. Steven Spielberg byl opravdu přátelský, povídali jsme si a dobře se bavili a na konci setkání se mě zeptal, co dělám v létě. Bylo neuvěřitelné do toho vstoupit jako dítě. Samozřejmě se vyskytly problémy, s nimiž jsme se setkali jako například hurikán, který zasáhl ostrov Kauai (ostrov v Tichém oceánu, pozn. red.) během natáčení," popsala zážitky Ariana Richardsová v rozhovoru pro Interviewmagazine.com.

Přesto, že role jí přinesla obrovskou popularitu, ceny Favourite Newcomer nebo Bambi Awards a její jméno se díky Jurskému parku proslavilo, postupem času se vrátila k umělecké činnosti, kterou milovala nejvíce – malířství. Vystudovala Art Center College of Design v Pasadeně v Kalifornii a v roce 2002 začala naplno pracovat jako výtvarnice. Jejím uměleckým vzorem jsou takoví velikáni jako Claude Monet, John Williams Waterhouse nebo John Singer Sarget. Za svůj obraz pojmenovaný Dáma z dálií získala první cenu v soutěži Národních profesionálních malířů a o rok později v říjnu 2006 zvítězila v Oil Painters of America za dílo s názvem Pomněnka.

Objevila se také ještě v pokračování kultovního snímku Ztracený svět: Jurský park a celkem téměř ve 30 filmech – naposledy ztvárnila postavu Donny v hororu Battledogs z roku 2013. Malířství se pro ni stalo větší vášní, a díky úspěchům v oboru v něm chtěla nadále pokračovat. Jejím životním mottem je: Jděte za svými sny, budu vám fandit!. Dnes je americké hvězdě Jurského parku 41 let a přesto, že uběhlo několik desetiletí od natáčení, podoba dívenky z filmu jí zůstala a stárne s grácií. V lednu 2013 se v Oregonu provdala za irského kaskadéra a vojáka obranných sil Marka Boltona, se kterým vychovává pětiletou dceru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.